Wpis z mikrobloga

Ostatnio dowiedzałem się, że mój znajomy głosuję na PO. Nie dziwie się, że tak mało znam osób głosujących na PO - bo po prostu nie chcą się ze swoją głupotą ujawniać. Ten jednak to zrobił....
Według niego podniesienie podatków, wieku emerytalnego, zabranie pieniędzy z OFE i niepodniesienie kwoty wolnej od podatku to matematyczny zabieg. Uważa, że im lepszy socjal i "darmowe" dofinansowania tym lepiej i najlepiej karać za wszystko - nawet za niewielkie posiadanie marihuany... Do tego wszystkiego Kukiza nazwał oszołomem ://

ps. Najlepsze, że nie wierzy w złe rzeczy o Komorowskim i Tusku i musiałby sam się przekonać o tym, a nie co media i ludzie mówią, jednak według niego Korwin to oszołom bo tak pokazują w telewizji...i jak wcześniej pisałem Kukiza też za takiego uważa.... #lewackalogika
#bekazlewactwa #kukiz #4konserwy #polityka #bekazpodludzi
  • 15
Według niego podniesienie [...], wieku emerytalnego, zabranie pieniędzy z OFE [...] to matematyczny zabieg.

@maxwol: a przypadkiem jednak tak nie jest, otwórz sobie budżet państwa, rocznik statystyczny GUS i weź kalkulator - jak Ci wyjdzie, że da się wypłacać emerytury bez drastycznego podniesienia składek albo wieku emerytalnego to będę na Ciebie głosował.
pieniądze z OFE to akurat zabieg matematyczny, bo nie wzięli pieniędzy tylko obligacje. Bardziej perfidny jest demontaż 2 filara
@megawatt: To nie matematyka, to gaszenie ognia benzyną. Można by sporo zaoszczędzić np. uprościć przepisy i #!$%@?ć niepotrzebnych urzędników, no ale wtedy niestety część 'elektoratu' mogłaby się obrazić.
@StefanEm: tak, jasne urzędników zwolnić - o ile postulat może być sensowny to w tym przypadku nie ma sensu - to nie ten rząd wielkości - zobacz sobie ile wynosi budżet Polski a ile rocznie wypłaca się emerytur i rent.
@megawatt: Ale od czegoś trzeba zacząć, a zabieg PO z OFE był jednorazowy, co będzie następnym razem? Pieniądze z prywatnych kont obywateli? A podatki do jakiego progu będą zwiększać?
@StefanEm: ale przecież te "pieniądze" (obligacje) z OFE nie miały niczego pokryć tylko zmniejszyć matematyczny dług, który blokował zaciąganie rzeczywistego długu - czy to dobrze czy źle to sprawa na poważną debatę ekonomiczną.
Po przejeciu obligacji dług matematyczny spadł, a rzeczywisty nie zmienił się (przy ukrytym długu ZUS/FUS OFE to pikuś)