Wpis z mikrobloga

Poszalałam i zostało mi 120 zł do końca miesiąca na jedzenie dla dwóch osób (mamy jeszcze oszczędności, ale to na wakacje za miesiąc :D). Mam w domu 2 opakowania makaronu, dwie piersi z kurczaka, jakieś warzywa na patelnię, marchewkę z groszkiem, 2 opakowania szpinaku, czerwoną fasolę z puszki, słoik bigosu i z 1/4 takiej nogi jeszcze jak w obrazku. Idę dzisiaj na zakupy. Co powinnam kupić żeby przeżyć do końca miesiąca? #thirdworldproblems #jakzyc
k.....0 - Poszalałam i zostało mi 120 zł do końca miesiąca na jedzenie dla dwóch osób...

źródło: comment_9sGwnBPXbqK56rYKMz7zHknHvBkB8k2R.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@kate1990: ja za 200 cbl wykarmiam 3 chłopa miesięcznie, co prawda student style ale głodny nikt nie jest, poluj na bieżące promocje planuj obiady żeby nic nie wyrzucać i tyle
  • Odpowiedz
@kate1990: grube kasze (gryczana, pęczak), podroby drobiowe, olej, warzywa (włoszczyzna, marchew, ziemniaki, kapusta), korpusy z kurczaków na porcje rosołowe, cebula, ryż, pieczarki, jabłka, twaróg, śmietana, jajka, mąka.

Do końca miesiąca masz 2 tygodnie... Za podaną kwotę kupisz spory zapas podanych produktów.

Zrobisz z tego wiele rzeczy:
-rosół
-krupnik
-pierogi ruskie
-sos pieczarkowy
-ryż z jabłkiem
-ryż z twarogiem
-kapustę duszoną/zasmażaną
-jajecznice
-kaszę z wątróbką (bądź gulaszem z innych podrobów)

Wystarczy spokojnie
  • Odpowiedz
@kate1990: oprócz tego oczywiście inwencja własna :) sporo potraw można z tego zrobić... dorzuciłbym jeszcze buraki... masz fasolę to możesz zrobić pyszny barszcz ukraiński :)

a wątróbka w biedronce kosztuje taka tacka na 2 osoby jak się nie mylę niecałe 3,5 zł (wszystkie podroby w biedronce w tej samej cenie są)
  • Odpowiedz