Wpis z mikrobloga

Panowie. Wyjaśnijcie mi proszę meandry waszej logiki. Z jednej strony mocno popieracie jako ogół prawa ojca (i bardzo słusznie), jego prawo do opieki na równi z matką (zgadzam się), nie chcecie, żeby był tylko chodzącym portfelem. Ojciec waszym zdaniem powinien czynnie brać udział w wychowaniu swoich dzieci i opiece nad nimi. Ba, niektórzy z was sami są ojcami i widać, że kochają swoje potomstwo, zajmują się nim, bawią, przewijają. I na razie wszystko jest ok i logicznie, ale nagle ŁUP, wiadomość, że Korwin całkiem niedawno spłodził dwójkę dzieci - i nagle pół Wykopu (gównie męskie pół wykopu) gratuluje jurności i kondycji, a zupełnie olewacie fakt, że:
1. On ma 70 lat. Wikipedia podaje, że dzieci spłodził między 2010 a 2013 rokiem, czyli mają od 5 do 2 latek. Oczekiwana długość życia dla mężczyzny w Polsce to coś około 76 lat - Korwin zdaje się być w dobrej kondycji, może pożyć dłużej. Wciąż jednak osieroci małe dzieci albo nastolatków. To jest pozbawianie dziecka ojca, i to z premedytacją, bo on chyba pamięta swoją datę urodzenia?
2. Dzieci są spłodzone z kochanką, z którą on nie mieszka na co dzień, dodatkowo dużo czasu zajmują mu przeróżne kampanie wyborcze i działalność polityczna. Pamiętam cytat z niego, że nie zostawia żadnej kobiety bez pomocy, zakładam więc, że łoży na swoich potomków, ale jego styl życia sprawia, że nie jest w stanie brać udziału w procesie ich wychowania. Tego też, jako poważny człowiek, powinien być świadom.
Czy wam się nie kłócą powyższe punkty z obrazem zaangażowanego ojcostwa, które popieracie? Z obrazem rozsądnego, moralnego, poważnego człowieka?
A na koniec chciałam jeszcze zauważyć, że skoro doszło do zapłodnienia, to ani Korwin, ani jego kochanka nie używali żadnych zabezpieczeń - to jest skrajnie nierozsądne podejście i wiąże się z ryzykiem przekazania chorób wenerycznych żonie.
#korwin #wykoplogic #logikaniebieskichpaskow #dzieci #prawackalogika
  • 64
@Killjoy: dlaczego masz problem z tym, że ktoś nie martwi się JEGO WASNYM zdrowiem? jeżeli nie chcesz choroby wenerycznej to się zabezpieczaj. Jeżeli polityk zacznie wychowywać Twoje dzieci to wszystko ok ale jeżeli nie chce tego robić to uważasz, że powinieneś się zajmować jego dziećmi?
@wczoraj: Przyznam, że niewiele zrozumiałam, ale spróbuję odpowiedzieć: nie chodzi mi o martwienie się jego własnym zdrowiem. Chodzi mi o podziwianie jego sprawności seksualnej w wieku lat około 70ciu, przy zupełnym olaniu kwestii jego obecności w życiu własnych dzieci właśnie z powodu bycia w wieku lat około 70ciu, w skrócie: może szybko umrzeć, a dzieci zostaną bez ojca.

jeżeli nie chcesz choroby wenerycznej to się zabezpieczaj.


No on się właśnie ewidentnie
@wczoraj: A Wykop, że oboje rodziców, dlatego nie rozumiem zachwytu tą częścią jego poglądów. Ale moment, skoro dzieci ma wychowywać matka, to dlaczego on napisał "Vademecum ojca", a nie jego żona "Vademecum matki"?
dlaczego masz problem z tym, że ktoś nie martwi się JEGO WASNYM zdrowiem?


@wczoraj: Przecież większość jej wypowiedzi dotyczy tego, że Korwin nie przejmuje się swoimi dziećmi, bo nie bierze aktywnego udziału w ich wychowaniu, tak jak i te najnowsze "skazał" na życie bez biologicznego ojca w perspektywie iluś lat. Korwin ma końskie zdrowie, ale przecież jak z 10 lat jeszcze pociągnie to będzie cud.
@Killjoy: Dość istotną kwestią jest to ilu ojców albo osób postulujących zrównanie ojcostwa i macierzyństwa popiera Korwina. Całkiem możliwe że mówimy tu o dwóch osobnych zbiorach mających niewiele punktów wspólnych.
@wczoraj: Mi chodzi o tą Wykopu część, która uważa, że ojciec powinien mieć czynny udział w wychowaniu dzieci (bo powinien), że jest ważny dla prawidłowego ich rozwoju (jest), ale jednocześnie nie widzą, że Korwin skazuje swoje potomstwo na wychowywanie się bez jego osoby.
@wczoraj: Więc dlaczego chwalą jego libido? Nie powinni raczej wyrażać się negatywnie o takiej nieodpowiedzialności? Prawie 70 lat na karku jak płodził dzieci, zero pomyślunku, nawet zero antykoncepcji, czy to jest obraz poważnego, myślącego mężczyzny?
@Killjoy: Mają obrażać jego libido? Tu akurat nieważne kto by to był, jeżeli w tym wieku zmajstruje dziecko to dobrze świadczy o jego libido. Tyle. Wiesz, że przy okazji obrażasz jego kochankę i w jakimś stopniu samotne matki i ich dzieci? Jeżeli dwoje dorosłych ludzi się na to zgodziło i to zrobili to nie powinieneś się tym interesować jeżeli to w żaden sposób na Ciebie nie wpływa. Ja skoczyłem na bungee,
jeżeli w tym wieku zmajstruje dziecko to dobrze świadczy o jego libido


@wczoraj: Ale bardzo źle o rozsądku, który u polityka powinien mieć znaczenie dużo większe niż libido.

Wiesz, że przy okazji obrażasz jego kochankę i w jakimś stopniu samotne matki i ich dzieci?


Nie obrażam, potępiam układ, w którym celowo dopuszcza się do nieobecności ojca w życiu dziecka - no chyba że ojciec jest tak zdemoralizowany, że się do tego
i nagle pół Wykopu (gównie męskie pół wykopu) gratuluje jurności i kondycji


@Killjoy: Skąd przeświadczenie że to pół wykopu siedzi pod tagami #korwin i #4konserwy ?
Korwin sam powiedział ostatnio że nie czuje się dobrym ojcem. To co robi w domu mnie za bardzo nie interesuje - łoży na dzieci a to jak się ugadał z matkami swoich dzieci mnie nie obchodzi.
łoży na dzieci


@ediz4: No właśnie, a ostatnia tendencja na Wykopie jest taka, że rola ojca nie powinna się ograniczać do łożenia finansowego.

Skąd przeświadczenie że to pół wykopu siedzi pod tagami #korwin i #4konserwy


W takim razie są bardzo głośną mniejszością. Wszędzie ich pełno.