Wpis z mikrobloga

Pani Koteł od piątku jest po sterylizacji i ma "depresję kubraczkową". Kiedy ma założone swoje widzianko, zachowuje się tak jakby to były jej ostatnie chwile w życiu. Na początku, jeśli w ogóle chodziła to do tyłu :-D Obecnie trochę przyzwyczaiła się do ubranka i czasem wstanie ze swojej elektrycznej poduszki (na zdjęciu) i porusza się na sztywnych łapach. Wczoraj na 5 minut zdjąłem jej kubraczek i momentalnie stała się innym kotem - ponownie wesołym, ruchliwym i bez przerwy mruczącym. Po ponownym założeniu, znowu ciągle leży, wpatruje się w jeden punkt i jest strasznie marudna. Szkoda mi jej, ale musi wytrzymać do poniedziałku.

#panikotel #pokazkota #koty #feels #smiesznypiesek
cibronka - Pani Koteł od piątku jest po sterylizacji i ma "depresję kubraczkową". Kie...

źródło: comment_XZ2dudFkCfjTrUCqWvGptAJMvlSwJ88S.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@negatywne_myslenie: mój kocur miał tak samo, z tą księżniczką są ciągle problemy ;)

@tullsta: nie wiem dlaczego, wdzianko ładne

@veryberry: teraz jest idealne, było zbyt luźne i jakimś cudem, jak nikt nie patrzył, wyłaziła z niego. Sam jej zszywałem (zmniejszałem) przez prawie półtorej godziny!
  • Odpowiedz
@WieszRozumiesz: No tak, bo lepiej żeby rodziła kotki, z którymi niewiadomo będzie co robić. Albo żeby męczyła się podczas rui i potem dostała ropomacicza, bo kotki, które nie rodziły często ta choroba dopada.
  • Odpowiedz
@Airbooz: Jest sens to podawać jeśli kotka jest hodowlana. W innym wypadku, jesli nie ma przeciwskazań do zabiegu, to szkoda kotkę narażać na m.in.: "Komplikacje blokowania cyklu progestagenami to oprócz wystąpienia
niepożądanej rui także metropatie, ciążą rzekoma, nowotwory gruczołu mlekowego, zmiana okrywy włosowej w miejscu iniekcji, akromegalia, wzrost produkcji insuliny, niedoczynność kory nadnerczy oraz otyłość." Ogólnie - namieszanie w gospodarce hormonalnej, niepotrzebne obciążanie wątroby, cysty na jajnikach i zwiększenie ryzyka
  • Odpowiedz