Wpis z mikrobloga

#tvn #faktytvn

Automatyczne włączanie wideo na stronach TVN... (i nie tylko)

Czy wy nie macie sumienia?

@faktytvn: Nie wiem jak inni użytkownicy Internetu, ale ja nie chcę, żeby po wejściu na wasze strony automatycznie ładował się materiał wideo. Wiem, że jesteście z innej redakcji, ale powiedzcie kolegom informatykom, że to nie wypada. Dlaczego? Powody są co najmniej dwa:

1) przeglądając wykop, czy inny agregator linków - otwieram sobie po kilka - kilkanaście zakładek z linków dostępnych na stronie głównej, żeby je przejrzeć po kolei w kolejnym etapie (wiele osób w taki sposób przegląda Wykop czy inne portale). W trakcie tej czynności w głośnikach/słuchawkach znienacka słyszę hałas - to dźwięk jakiegoś filmiku - ale na której zakładce? Nie wiem. Sprawdzam po kolei. Sprawę utrudnia fakt, że czasami materiał wideo jest na dole strony, więc po kolei przełączam zakładki i przewijam na dół, sprawdzam. W pokoju obok ktoś śpi, jest noc. Ja szukam gdzie to #!$%@? wideo, a domownicy klną co ja #!$%@? z tym kompem w środku nocy.

2) Mam limit transferu. Nie tylko ja. Nie każdy ma dobre łącze bez ograniczeń. Samo wejście na waszą stronę nie oznacza, że muszę chcieć ściągnąć 50 MB waszego #!$%@? materiału prorządowej propagandy. Może po prostu chcę przeczytać opis i dopiero potem podjąć decyzję?

Rezultat jaki osiągnęliście: Od tej pory zakopuję w ciemno wszystko z waszej domeny. Do tej pory starałem się jeszcze czasami sprawdzać wasze wypierdy, ale tolerancja ma swoje granice. Już nie będę płacił swojemu operatorowi za oglądanie waszych nędznych manipulacji bez pytania mnie o zdanie.

TVN = zakop z automatu

Dziękuję, dobranoc.