Wpis z mikrobloga

@mikelson22: Ogólnie, czyli o jakim bogu? Bo ten chrześcijański podobno nie stworzył człowieka w procesie ewolucji. Dopóki nie dowiemy się w jaki sposób powstało życie, niczego nie da się wykluczyć.
  • Odpowiedz
@slepowzroczny: Jak ktoś nie wierzy to po co chodzi na religie. To jest lekcja religii i uczy się o religii. Na lekcji biologii uczy się o biologii. Nie ma w tym nic dziwnego. Po za tym "co xDDD" nie pisze normalny człowiek, tylko gimbus.
#!$%@?ąc od tego co napisał, ewolucja i bóg nie wykluczają się.
  • Odpowiedz
@Nekron: Teorii ewolucji, jak sama nazwa wskazuje to tylko teoria, więc jest w niej tyle samo prawdy co w Biblii na temat powstania człowieka ;) Jeżeli się mylę to proszę o udostępnienie mi tych dowodów naukowych. Fragment książki od biologii nie jest dowodem.
  • Odpowiedz
a dlaczego nie?" :)


@kwirynal: nie wiem czego się to tyczy
@Kardig: nie wiem skąd Ty wiesz, że to akurat jest z książki o religii, poza tym drogi kolego, czym jest religia? Nauką o Bogu? Według Wikipedii:

system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach
  • Odpowiedz
Teorii ewolucji, jak sama nazwa wskazuje to tylko teoria,


@Dnk: chyba teoria.

Teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej.[1] Odróżnia ją to od potocznego rozumienia słowa teoria, które sugeruje bezpodstawność i spekulatywność.[2]
  • Odpowiedz
@Dnk: Polecam poczytać co to znaczy teoria naukowa, żeby przestać powielać te bzdury o tym, że to mało wiarygodne niepoparte niczym wymysły.
  • Odpowiedz
To jest lekcja religii i uczy się o religii. Na lekcji biologii uczy się o biologii. Nie ma w tym nic dziwnego.


@Kardig: a jednak programy nauczania pozostałych skorelowanych przedmiotów usiłują być spójne.
  • Odpowiedz