Wpis z mikrobloga

Mireczki #pit #podatki #ekonomia. Właśnie stwierdziłem, że sobie rozliczę pit przy pomocy e-pity. Tak sobie wklepuję, wklepuję... mam przychody w wysokości nie przekraczającej 40tys zł z tytułu umowy zlecenia i jeden dochód na kilkaset złotych na picie 8c... Wypełniam sobie, wypełniam... zadowolony patrzę ile zwrotu dostanę a tu bang! Wyskakuje mi, że mam dopłacić ponad 2tys zł... Z czego to może wynikać? W sensie walnąłem się w wypełnianiu gdzieś, czy jak? Tak mnie zagotowało, że zaraz coś #!$%@?.
  • 13
@deixkivi: panie... Toc ja se rubryczki przeklepuje, bo przeciez szkoly pokonczone ale nikt mnie nic o podatkach nie uczyl. Trzeci rok sam sie rozliczam przez internet i takich cudow nie widzialem do tej pory.
@neo_vir: na zlecenie pracujesz czy umowa o prace? Jak byla rubryczka Koszty Uzyskania Przychodu, to powinienes wpisac dla UoP: 111.25x12 miesiecy (lub bodaj 139.5, zalezy czy pracujesz w miejscowosci zamieszkania) dla zlecenia 20% kwoty brutto lub 50%, ale to juz w necie przeczytaj.
ok... stwierdziłem, że luknę na kreator webowy na e-pity, wpisałem dokładnie to samo i #!$%@? już jest ok... przychód normalnie wyliczony i kwota zwrotu się pojawia i nic nie muszę dopłacać... Czo te kreatory straszo to jo nie wiem...
@deixkivi: poczytołem, dzięki - wiedza się przyda :)

Swoją drogą pytanie... czy Wy mieliście na Podstawach Przedsiębiorczości rozliczanie PIT? Myślałem, że ja miałem spoko te lekcje prowadzone, bo biznesplany, co nieco wiedziałem
@neo_vir: ja ze szkoly sredniej nic nie pamietam. Dopiero na studiach i z praktyki sie dowiedzialem. Sam musze teraz rozliczyc pita i tez mi sie cos niezgadza. Chyba uzyje tez tych e-pitow. Pozdro
@deixkivi: ja pierwszy raz użyłem ich w kwietniu 2013r, w zeszłym roku też (aplikacja web) no i teraz ten webowy też ok, natomiast coś jest nie tak z aplikacją natywną, przynajmniej na to wychodzi... ale dziwne to coś jest.