Wpis z mikrobloga

Ok - wygrała piękna sieć sklepów o staropolsko brzmiącej nawie "Lidl". Po krótkiej wycieczce za miasto, na Bieżanów, wróciłem z jakimiś dziewiętnastoma kilogramami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomarańcze są mniejsze od tych z tesko, kwaśniejsze od tych z tesko (ale to pewnie dlatego, że mają więcej witamin oraz zostały świeżo zerwane z polskich sadów) i na najbliższe parę dni powinny wystarczyć.

Dzięki wszystkim za pomoc!

#krakow #pomaranczerobiadobrzenamalego
Wonziu - Ok - wygrała piękna sieć sklepów o staropolsko brzmiącej nawie "Lidl". Po kr...

źródło: comment_gcLQKABfIhAG7IrN5Iq9ofIljTnJyBen.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wonziu: Polecasz jakąś solidną,mechaniczną wyciskarkę do cytrusów? Jako substytutu zdesperowany używałem starej praski do kartofli, która była o dziwo zadowalająco kompatybilna (w sensie była dobrze wyprofilowana ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) z pomarańczami.Jednakże zjawisko zmęczenia materiału dało o sobie w końcu znać, i ten prl-owski cud techniki poszedł się walić :<
  • Odpowiedz
@john118: nie lubię polecać swoich para-materiałów wideo, ale jak wpiszesz w google "test wyciskarki" znajdziesz mój model. Jest ok, muszę kupić w końcu wagę kuchenną, albo jakąś inną precyzyjną, i dokładnie sprawdzić jak z wydajnością ;]

Natomiast na bank jest niezniszczalna, szybko się ją myje i wyciska błyskawicznie.
  • Odpowiedz
@Wonziu: Widziałem Twój film,aczkolwiek myślałem, że od momentu jego nakręcenia, natrafiłeś na właśnie jeszcze bardziej efektywny model. :] No ale jak ciągle polecasz tą wyciskarkę z "żelbetu",to trudno o lepszą rekomendację :D
  • Odpowiedz
@john118: sprawdzałem wiele rzeczy po drodze - w tym ostatnie wówczas hity kuchni, czyli "slow juicery". W większości przypadków nie udało się zlikwidować kluczowego dla mnie problemu - mycia. W tym przypadku wystarczy wyjąć ze środka dwa elementy, przepłukać - zrobione ;] Plus ewentualnie talerz na przekrojone pomarańcze i nóż.
  • Odpowiedz
Pomarańcze są mniejsze od tych z tesko, kwaśniejsze od tych z tesko (ale to pewnie dlatego, że mają więcej witamin oraz zostały świeżo zerwane z polskich sadów)


@Wonziu: A może dlatego, że teraz jednak wcisnęli ci te mandarynki?
  • Odpowiedz