Wpis z mikrobloga

Hej mircy, zamówiłem sobie paczkę ze stanow w ktorej beda gierki, plastikowe pudełka, kardziże, żadnych płyt. Zanim paczka przyleciała to zdarzyłem wyjechać za granicę i teraz kwestia odbioru. W razie gdyby celnicy chcieli narzucić jakies myto.. Fizycznie pod adresem na który paczka przyjdzie ktoś bedzie mógł ja odebrac, ale jeśli zatrzyma ją urzad celny to co wtedy? Musze osobiście z tym latać, czy ktoś obcy na podstawie papierka od nich będzie mógł to odebrac? Jak wygląda cała procedura, w razie gdyby złapali mi paczke?

#aliexpress #wish #amazon #usa #pocztapolska

sorry za spam tagami
  • 5
@Akuku69: Ale ktoś obcy może to za mnie załatwić po dostarczeniu mu papierów? Wracam dopiero za kilka miesięcy, a do tego czasu pewnie wrócą paczkę do kanady (tam wyzej blad )
@psik64: raczej tak, ale na wszelki wypadek zostaw ksero dowodu, ale najlepiej bedzie jak jutro przedzwonisz do urzedzu celenego i poczty polskiej i sie upewnisz na 100%
sprawe załatwisz sam mailowo , byle osoba ktora jest w kraju jak dostanie list z UC podala ci numer ksiegi magazynowej i email urzedcu celnego z tegoz listu , wyslesz im sam na maila screen z banku z platnosci oraz screen z zakupu oraz numer dowodu , jak bedzie cos do placenie osoba odbierajaca bedzie musiala miec kase dla listonosza oraz rowniez twoj numer dowodu bo listonosz bedzie musial spisac dla UC.