Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, trzeba mi pomóc

Nie palę od ponad czterech lat. Miesięcznie zaoszczędzam ~500zł co daje 6000 rocznie.
Razem jakieś 25 000zł. Pytanie brzmi

  • 83
  • Odpowiedz
@trebeter: ja nigdy nie paliłem nałogowo, ale wyszedłem z założenia tak jak bym palił codziennie paczkę dziennie więc codziennie odkładam na oddzielne konto oszczędnościowe wartość paczki papierosów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trebeter: Kupuj wirtualnie fajki, jak kupowałeś codziennie to z tą samą częstotliwością wrzucaj 10 do dużego słoja 31 grudnia rozbij słój. Nie zauważasz ale zapewne więcej jeździsz czyli kupujesz więcej paliwa, albo więcej jesz
  • Odpowiedz
@trebeter: zostaje Ci więcej na koniec miesiące i się cieszysz, że Ci zostało więcej i sobie mówisz, o to mogę sobie coś kupić i idziesz kupujesz, grę czy jakieś ciuchy lub inne i tak o to tych pieniędzy nie masz w postaci gotówki tylko większej ilości dóbr, no chyba że więcej wódki lub piw kupujesz za to no to przepijasz.
  • Odpowiedz
@trebeter: Kiedyś usłyszałem, że ilość nałogów w człowieku jest constans więc prawdopodobnie część pieniędzy przepiłeś, przećpałeś, przegrałeś w kasynach a resztę po prostu #!$%@?łeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz