Wpis z mikrobloga

Słuchajcie koksy piszę z pytaniem ;) Ostatnio miałem dość spore problemy z plecami w dolnym odcinku - przy podnoszeniu ciężaru coś przeskoczyło i strasznie bolało. Ból przeszedł i na razie nie wraca.

Chciałem rozpocząć przygodę z martwym ciągiem - nigdy go nie robiłem a z tego co czytam jest to ćwiczenie ogólnorozwojowe i dobrze działa na mięśnie. Czy bardzo obciąża to dolny odcinek pleców ? Czy raczej po takiej przygodzie odradzacie ?

No i może ktoś podsunie jakiś poradnik jak się zabrać do martwego żebym nie zrobił sobie krzywdy :)

#mikrokoksy #silownia
  • 4
tak to ciężko wytłumaczyć, najlepiej obejrzyj jak to robią dźwigacze jutubowi, a później poproś jakiegoś dzika z Twojej siłki żeby poinstruował. A co do doradzania odradzania, nie widziałem rentgena więc cóż można stwierdzić :) nic.
@ChaldziQ: Przeskakiwać w plecach może wiele rzeczy, ale jeżeli bólu nie ma to nie ma potrzeby naświetlać się rentgenem. Jak najbardziej wykonuj martwy ciąg, ale tak jak pisali poprzednicy, zapoznaj się z techniką, poproś o pomoc. Jeżeli jestes początkujący to proponuje rozpocząć od MC od 3-4 serii po 15/20 powtorzeń i stopniowo zwiększać ciężar i zmniejszać ilość powtórzeń wraz z poprawą techniki :)