Wpis z mikrobloga

@Dziki_wieprz: Dokładnie. Każdy żyje strzelaninami, a jak broń uratuje czyjeś życie i np postrzelisz/zabijesz złodzieja na swojej posesji to odpowiadasz jak za morderstwo. W Polsce społeczeństwo może i dorosło do broni, jednak polskie prawo nadal jest w głębokim średniowieczu, przed wynalezieniem prochu strzelniczego. Broń do obrony domu, oczywiście ale jak jakiś cywil chodziłby z bronią po ulicy (bez powodu) to takiemu należy grzecznie wytłumaczyć, że broń nie powinna być wynoszona
  • Odpowiedz
@donmuchito1992: boldupy lewaków, w stanach które mają pozwolenie na broń jest mniej przestępstw niż w tych z zakazem. Iluzoryczne bezpieczeństwo bo obywatele nie mają broni a granice otwarte i KAZDY se może przewieść ciężarówkę broni np. z Węgier
  • Odpowiedz
  • 2
@pss8888: W jaki sposob gangi powstana przez wolny handel bronia? To wlasnie przez zakazy gangi moga sie rozwijac bo trzepia hajs na czarnym rynku obrotu bronia. Nie rob prostytutki z logiki.
  • Odpowiedz
Polskie prawo odnośnie posiadanie broni palnej jest najsurowsze w całej Unii.

To już są jakieś ewidentne jaja z twoje strony albo kompletna nieznajomość tematu. Wskaż mi gdzie cywil może posiadać broń maszynową w UE? Co jest takiego w naszych przepisach, że są niby najsurowsze?
@corpseRott:
  • Odpowiedz
Czy w którymkolwiek z tych Państw spotykasz się z:

- Strzelaninami?


@corpseRott: W Skandynawii strzelanin wbrew pozorom jest od cholery. Ostatnio w Goeteborgu zabijano w biały dzień na ulicy. Oprócz tego bardzo często dochodzi do morderstw wewnątrz rodziny właśnie dzięki przystępności takiego aktu za sprawą dość powszechnej tam broni.
  • Odpowiedz
@nico112: Jak narazie w Polsce jest najmniej pozwoleń per 1000 mieszkańców na broń, i najmniej sztuk broni, stąd chyba oczywiste że mamy najbardziej restrykcyjne przepisy, głównie ze względu na uznaniowość, możesz spełnić wszystkie rygorystyczne normy a broni i tak nie dostaniesz przez widzimisie komendy.

Odnośnie pistoletów maszynowych:

Kraje m.in: Austria, Czechy, Finlandia, Norwegia, Szwajcaria, Hiszpania, Estonia wymienione od ręki na pierwszy rzut oka tylko patrząc na Europę, a i tak pewności nie mam czy kogoś nie
  • Odpowiedz
możesz spełnić wszystkie rygorystyczne normy a broni i tak nie dostaniesz przez widzimisie komendy.

Zakład? Tylko 1 na 8 pozwoleń jest uznaniowe i to w dodatku te oferujące chyba najmniej.

Kraje m.in: Austria, Czechy, Finlandia, Norwegia, Szwajcaria, Hiszpania, Estonia wymienione od ręki na pierwszy rzut oka tylko patrząc na Europę, a i tak pewności nie mam czy kogoś nie pominąłem.

W żadnym z tych krajów z tego co wiem nie można posiadać broni maszynowej a już na pewno nie w Szwajcarii, Czechy też odpadają.

Tak,
  • Odpowiedz