Wpis z mikrobloga

#informatyka #internet
Mirki potrzebuje pomocy tych informatyków co zarabiają 15k. Kupiłem tplinka wr743nd w celu zwiększenia zasięgu mojego wifi. Ustawiam go identycznie jak na poradnikach. IP są różne, ustawiony jest 5 kanał, szyfrowanie WPA2. Siła sygnału od razu skacze do 100%, w informacjach mam że są 2pkt dostępu ale nie mam możliwości dostępu do internetu. Gdy łącze się z główną siecią działa bez problemu, a z tą dodatkową nie idzie. Próbowałem ustawić jako bridge i jako repeater. Ale nie działa. Ktoś miał takie problemy?
  • 5
@vakond: Jeden router mam na 2 piętrze, a że stropy są grube to chce mieć większy zasięg na 1 piętrze. Połączenie jest bezprzewodowe. W czasie konfiguracji drugi router widzi sieć z pierwszego. Nie mam możliwości podłączyć go kablem żeby pracował jako AP.
Nie mam aktualnie urządzenia z ethernetem, i konfiguracje prowadzę z tableta przez wifi.
@bambus94: Nie wiem co ty tam już poklikałeś w ustawieniach, więc może zresetuj go do ustawień fabrycznych i spróbuj konfiguracji z czarodziejem wg manuala. Tam w miare jasno jest to opisane. Ewentualnie wklej screeny z aktualną konfiguracją, to poszukamy gdzie może być problem.
@vakond: Screenów nie bardzo mam jak zrobić, ale wygląda wszystko tak jak w tym poradniku, z tym że ja mam szyfrowanie WPA2.
Reset robiłem już kilka razy, jedyne co zmieniam to to co w poradniku.