Wpis z mikrobloga

318-3=315

Miasto Boga

Film na podstawie powieści oraz oparty na faktach. Opowiada o dwóch dorastających chłopcach w faweli(Najbiedniejsza dzielnica Rio). Jeden chce zostać fotografem, a drugi zostaje przywódcą gangu. Film głównie skupia się na tym drugim, lecz ten pierwszy jest narratorem.

Świetnie ukazane slumsy w Rio oraz cała hierarchia jak działają gangi. Od najmniejszego szczyla już zaczynają biegać i rabować, a potem przechodzą do dilerki. Gdzie wszyscy myślą że w Rio tylko karnawał i tańczo sambę.

Pokazana została przemiana człowieka któremu udało się wyrwać ze slumsów, lecz głupi zbieg okoliczności sprawił że przestępczy świat go porwał. Już myślałem że jakoś zmieni coś ich działaniu, jednak nie dał rady.
Jedyne szczęśliwe zakończenie miał kapiszon, bo jako jedyny przeżył i został tym fotografem.

Co do minusów, to trochę raził mnie ten odrzut broni. Taki mały szczyl strzela, a tu brak odrzutu. No i z początku nie mogłem połapać się w postaciach. Szybko przelatywały, albo wszyscy czarni tacy podobni.

Ocena 8/10 Warto obejrzeć, świetnie ukazuje Rio od drugiej strony.

Anonimus
Dobry film. Czy Shakespeare był prawdziwym autorem sztuk pod którymi był podpisany.

Na pewno duże plusy za kostiumy i scenografie. Pięknie wykonane, choć w paru miejscach, tło danej sceny było koszmarne, zazwyczaj jak płynęli łodzią.
Gra aktorów bardzo mi się podobała. Bardzo dobrze wypadli w tym filmie. Zwłaszcza Hrabia Oxfordu i rodzina Cecil.

Na minus poszła zawiłość fabularna. Kurde dopiero po dłuższym skupieniu zacząłem się orientować w postaciach i w intrydze. No i od połowy filmu zaczynało już trochę przynudzać.

Ocena 7/10 Bardzo przyjemy seans. Świetne kostiumy i aktorzy w dodatku ciekawa historia.

Yamato
Film upamiętniający japoński okręt Yamato z czasów drugiej wojny światowej. Opowiada również o klęsce Japończyków. Dla niektórych ten film może wydawać się nudny, lecz dla nich jest to część historii z której są dumni, tak jak dla nas są powstania czy wygrane bitwy.

Dla mnie film bardzo przyjemny. Nie ma sensu doszukiwać się w nim ciągłej akcji, czy super efektów jak w amerykańskich filmach wojennych. Ten film miał za zadanie opowiedzieć historię okrętu i to zrobił.

Ocena 5/10 Film przyjemny, nie dla każdego. Taka ciekawostka

#metsan365filmow #film #filmy #ogladajzwykopem
Metsan - 318-3=315

Miasto Boga

Film na podstawie powieści oraz oparty na faktac...

źródło: comment_c5yvtx0aQJm20JbmnzFsKSAVUOSCd4Fi.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Metsan: jeżeli chodzi o Miasto Boga, to od razu rzuca się w oczy sposób narracji i sceny niczym z tych największych filmów Scorsese. Warto też wspomnieć o genialnych zdjęciach, które idealnie oddały duchotę Rio i tych slumsow.
  • Odpowiedz
Miasto Boga super film bardzo dobrze pokazana tematyka dorastania w 2 wymiarach. Pierwszy wymiar, poruszenie tematu dorastania jednostek wyjątkowych, dobrych konstruktywnych i tych zupełnie destrukcyjnych w patologicznym środowiskuwymiar. Drugi wymiar to dorastania samego miasta. Ocenia 8/10 zasłużona, kto nie widział radzę nadrobić.
  • Odpowiedz