Wpis z mikrobloga

Pierwszy odcinek drugiej serii Fate'a UBW i już mnie wciągnęło tak, jakby nie było w ogóle przerwy. Nie ma chyba anime, które miałoby tak idealną animację i świetny soundtrack równocześnie. Nowy opening i ending są bardzo dobre, lepsze niż w pierwszej części. Modele postaci dopracowane zostały jeszcze bardziej, animacja każdego ruchu jest perfekcyjna.
To naprawdę jedyna seria (filmy o podobnej animacji były, ale serii nie kojarzę), którą trzeba oglądać w Full HD i 60fps, bo zwyczajnie jest tego warta.

#anime #fate #unlimitedbladeworks
  • 13
@jamal013: ja nie znam, przyznaję się od razu. Ogólnie z Fate'a widziałem tylko pierwszy stay/night, więc z całym uniwersum mam mało do czynienia. Niemniej jednak ta seria jest tak cholernie perfekcyjna, że nie potrafię wymyślić niczego, co mogłoby ją przebić.
@jamal013: kiedyś się do niego przymierzałem, ale nie było tam chyba zbyt wielu różnic w porównaniu z s/n, więc dropnąłem zaraz na początku. Ale niech zgadnę: różnice są jednak spore, prawda?
@feelbeats: od kiedy releasy mają 60 fps? A co do wykonania - zupełnie nie odczułem, by był jakiś skok pomiędzy pierwszą serią. Ba, pierwsze kilka odcinków, szczególnie sceny walk, były wtedy lepsze. Odcinek bez rewelacji. A i opening i ending wcześniej mi się bardziej podobały, ending szczególnie.
@lmao: releasy nie mają, ale są programy na PC, pozwalające na zwiększenie liczby FPS w filmach ;) wczorajsza animacja starcia Rin z Casterem była bardzo dobra, w niczym nie ustępowała innym walkom. Poprawa animacji widoczna była podczas krótkiego momentu walki Emiyi z Kuzukim - przywołanie mieczy, rozpadanie się broni - małe rzeczy, a znacznie poprawione względem ich poprzedniej walki. Co do piosenek - co kto lubi, moim zdaniem obie są lepsze