Wpis z mikrobloga

#thiswarofmine Napaliłem się na tą grę jak głupi i znowu dostałem szpadlem w ryj. Icewind Dale miał większy realizm. Przynajmniej się zaczynało z kijem, a nie pięściami. Serio, w wielkim, powalonym budynku nie ma żadnego materiału na broń? Mam metalowe części i rury na łóżko, ale noża, włóczni ani nawet głupiej maczugi sobie nie zrobię? Poziom frustracji przekroczył stan krytyczny podczas "starcia" z żołnierzem w supermarkecie. Najbardziej podstawowa, oczywista, narzucająca się sama opcja to "zaatakuj znienacka". Aż się znienacko zdziwiło, że go tam nie ma. Trzeba kulturalnie wejść przez drzwi, zaprosić do walki na pięści i tura po turze przegrać...

Jak autorzy chcą pokazać kruchość ludzkiego życia, to niech to działa w obie strony, a nie tylko względem gracza. Atakując z zaskoczenia, dałoby się takiego żołnierza zabić jak każdego innego człowieka - cegłą, rurą, zaostrzonym kawałkiem metalu. Rozumiem uproszczenia na poziomie "metalowe części", "drewniane części", "leki (na wszystko)", ale to co właśnie zobaczyłem, to jawne robienie wiadomo czego z logiki. Drogi graczu, masz taki i taki wybór, bo tak sobie wymyśliliśmy i już. A najbardziej oczywistego wyboru nie dostaniesz, bo by było za łatwo. Czułem się, jakbym grał w pokera i nagle krupier stwierdza, że teraz gram bez jednej karty, bo mi za dobrze idzie. No nie. Tak się bawić nie będziemy.

2/10 za starania, #uninstall

#gry
Pobierz Goryptic - #thiswarofmine Napaliłem się na tą grę jak głupi i znowu dostałem szpadlem...
źródło: comment_GvXVH1H5Er1pIJwkfOKuM7f64MdmIpZ3.jpg
  • 9
@Goryptic:

Serio, w wielkim, powalonym budynku nie ma żadnego materiału na broń?


Jako fan urbexu muszę powiedzieć, że niestety nie. Części mogą się znajdować w ruinach, ale nie znaczy to, że można je łatwo pozyskać, wyrwać sobie, wygrzebać, oderwać, ułamać. Co do broni "kamulcowej" typu cegła - też niełatwo. Widzisz, ryzyko, że nie wyłączysz wroga jednym #!$%@?ęciem jest spore, a jeśli ten się rozedrze i wezwie posiłki, będzie nie tylko po
@JesterRaiin: bardzo fajna analiza, która nic nie zmienia. Chcę mieć opcję. Spróbować, sprawdzić samemu. Nie da się w ogóle i dla mnie nie ma na to usprawiedliwienia.

Części mogą się znajdować w ruinach, ale nie znaczy to, że można je łatwo pozyskać, wyrwać sobie, wygrzebać, oderwać, ułamać.

W grze ma się materiały do zrobienia łóżka - jakieś deski, rurki. Nie ma takiej opcji w realnym świecie, że jak chcę zrobić
@Goryptic:

1. Pokolenie Call of Duty xD
2. Z pięściami nie startuje się do uzbrojonego żołnierza.
3. Mnie gra bardzo wciągnęła bo jest dobra, choć absolutnie nie warta tych pieniędzy.
4. Bronią może być łopata lub ŁOM. Łom robisz z 8 kawałów rupieci także budujesz go praktycznie po odpaleniu gry.
A nawet powinieneś go zrobić po odpaleniu gry bo w domku na starcie masz kilka drzwi i szafek wymagających otwarcia. Możesz