Wpis z mikrobloga

#ksiazki #fantastyka #polskafantastyka #sapkowski #wiedzmin #panlodowegoogrodu #dukaj

Cumple, przede mna dzisiaj 5h podróży pociągiem, a od dawna nie czytałem polskiej fantastyki. Gdybyście mieli wymienić top5 waszych ulubionych książek co by to było?

Ja na swoim koncie mam:
1) Saga o Wiedźminie
2) Pan Lodowego Ogrodu
3) Saga o Inkwizytorze
4) Saga Narrenturm

Pomóżcie, co planuje na Centralnym skoczyć do księgarni i kupić coś wciągającego :)

Może coś Dukaja? Nigdy go nie tykałem
  • 21
@Sixshoes: Ja zacząłem Dukaja od Lodu i się trochę zniechęciłem. Jak dla mnie dość ciężka lektura. Ale później znajomy polecił mi Inne pieśni i to był strzał w dziesiątkę - naprawdę świetna książka.
Przygód Drizzta nie polecam, kiedy czytałem zalatywało mi trochę jakąś grafomanią.
Achaja fajna, a z listy którą podał @Qardius: to Kroniki Amberu i Malazańska Księga Poległych są jak najbardziej do polecenia i przeczytania
@Sixshoes: Dukaja dopiero zaczynam, "Lód" konkretnie. Bardzo wciągająca książka, ładnie napisana, ma swój niepowtarzalny styl, ciekawa historia... natomiast, ciężko to ubrać w słowa, jest trochę napompowana :D Inny pisarz by zmieścił tą samą historię używając 400 stron (zamiast 1000 których potrzebował Dukaj) i jeszcze momentami by się dłużyła. Czytasz to i sobie czasem myślisz "Kiedy w końcu ten pociąg dojedzie do celu?!?!". Natomiast planowałem zrobić przerwę i wziąć się za coś