Wpis z mikrobloga

@volq: Czlowiek ambitny ma problemy. Dosyc specyficzne pewnie. Jakie? Np zaprzatanie sobie glowy #filozofia. Rozmyslaniem. Bo spojrz, czlowiek, ktorego ambicje koncza sie na robocie, wyplacie, rece w gaciach i piwie przed tv no sila rzeczy nie bedzie miec tych problemow. Jego zycie jest prostrze.
  • Odpowiedz
@ofczy: nawet jak nie myślisz o filozofii to jakąś filozofię wyznajesz. większym problemem od świadomego wyboru filozofii jest ponoszenie konsekwencji nieświadomego wyboru filozofii. także #!$%@? panie.
  • Odpowiedz
@prusi: nie jestem pewien co do definicji. Wikipedia pisze:
Filozofia to systematyczne i krytyczne rozważania na temat podstawowych problemów i idei, dążące do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata.
Słownik dodaje jeszcze że jest drugie znaczenie tego słowa jako "zbiór zasad stanowiących podstawy czegoś".
I proszę Cię żebyś nie używał tu takich słów, to bardzo często kończy bardziej rzeczową rozmowę.
  • Odpowiedz
@prusi: Powiedz proszę gdzie to napisałem, bo nie mogę wyczytać (jestem już trochę zmęczony więc jak to oczywiste to wybacz że nie znalazłem). A poza tym posłużyłem się tylko definicjami z zewnątrz - nie podałem swojej.
  • Odpowiedz