Wpis z mikrobloga

@aca: ja swoje pierwsze spd kupiłem w sume za 349 pln.

pedały m520 - klasyki które są tanie i sprawują się super oraz buty z decathlonu za 249.99
@aca: jak crankbrosy to tylko model 3 i musisz mieć but z dość sztywną podeszwą bo jest tam mała powierzchnia na której but styka się z pedałem
@HCLB: ale te uszkodzenia czy problemy to podczas normalnej miejskiej jazdy czy też przy ekstremalnych reżimach jak DH, FR itp...?
cranki to najlżejsze i imho najładniejsze zatrzaski w cenie < 300 pln, a buty, przez brak pełnej sztywności pewnie się traci te kilka - kilka procent efektywnej siły, ale to pierwsza para i szukam kompromisu, na specjalizacje jeszcze przyjdzie czas....
@aca: modele cranków 1 i 2 są o tyle słabe że przy jakmiś mocniejszym uderzeniu pękają; jeżdżąc po mieście raczej nic im nie zrobisz; ja narazie przejeździłem sezon na trójkach i jestem bardzo zadowolony, kilka mocniejszych uderzeń wytrzymały
@mailo: posiłkując sie FR jest fajny opis:
model 1 - stalowa oś i stalowe skrzydełka
model 2 - nierdzewna oś i stalowe skrzydełka
model 3 - nierdzewna oś i nierdzewne skrzydełka

więc faktycznie w model2 mocniejsze przywalenie w krawężnik może się skończyć źle,..
@aca: Zorientuj się czy jest sens bawić się w miękkie buty do SPD.
Do corssa jeśli zamierzasz używać go też w normalnych butach polecam rozwiązanie typu http://www.ceneo.pl/2259373#tab=reviews_scroll
Sam takie stosuje i jestem zadowolony. Kiedy chcę ubieram twarde buty mtb, a kiedy jadę po cywilnemu zwykłe adidaski i nie muszę się bawić w jakieś nakładki, z którymi jest z tego co słyszałem problem.
W rowerze typowo MTB mam shimano m520 i nie
@aca: Zastanów się czy do jazdy miejskiej, czyli rozumiem dojazdowej, jest sens kupować spd, które tak ograniczą Twój rower i Ciebie, już bez roweru. Przy jeździe dojazdowej właściwie nic nie zyskasz, to ma sens jeżeli jeździsz sobie jakieś treningi, ewentualnie robisz spore dystanse w ramach jazdy niedzielnej. W inym wypadku lepiej pieniądze te wydać na odchudzenie roweru, ciuchy etc.
Na marginesie, jeżeli spodziewasz się jakiś cudów to ich nie dostaniesz, bo