Wpis z mikrobloga

#wykopfejs #islam #goldwykopsays #bekazprawakow

http://www.wykop.pl/link/2475009/album-zdjec-tolerancyjnej-szwecji/

Z drugiej strony nalezy pamietac ze wypokowe przedstawianie Szewcji, UK, Francji itd jak kalifatow, ma male oparcie w rzeczywistosci tak naprawde. Moze za 10-15 lat sie to zmieni ale proponuje wykopkom odwiedzic cos wiecej niz dworzec w Paryzu, wieze eiffla i centra turystyczne, a przekonaja sie ze na zachodzie nie jest tak ciemno jak im sie wydaje. Ogolnie nie jest tak zle jak to sie przedstawia na portalach anty-islam ;)

Ja nie mieszkałem w Szwecji ale całkiem niedaleko, w Danii (trochę bardziej konserwatywnej) i zauważyłem, że o ile problem oczywiście istnieje to jednak spora część antyislamskich blogów mniej lub bardziej celowo manipuluje faktami (a to "pomylą" gwałt ze współżyciem z nieletnią, a to osiedle z miastem, itp.) i generalnie wrażenie jakie sprawiają jest przez to wypaczone. Na pewno są problemy z niektórymi imigrantami z Afryki czy Bliskiego Wschodu (choć Polacy czy Litwini też nie mają specjalnie dobrej opinii) ale trzeba uczciwie powiedzieć że nie brakuje takich którzy uczą się języka i pracują i generalnie są fajnymi ludźmi.

Co do samych imigrantow, wiekszosc nie #!$%@? i stara sie zyc normalnie, w sensie jak szwedzi, nie narzuca innym swoich przekonan, nie krzycza ze kazdego zabija kto nie wierzy w allaha i nie sa agresywni. Jak przylatywalem sam mialem taki wlasnie poglad, ze muslimy to beda wlasnie agresywni, nie dadza sobie nic powiedziec i beda chcieli mnie przekonac do swoich racji nie koniecznie argumentami, a rzeczywistosc jest taka ze sa calkiem normalni i bez problemu moge z nimi porozmawiac na tematy religijne czy swiatopogladowe i gdy mnie sluchaja (moje poglady to odwrotnosc ich) to bez klotni i z szacunkiem.


źródło: comment_RhWvS0miGxtWuqwSS7oL7aCRaQwwRIqd.jpg
  • 3