Wpis z mikrobloga

@barbapapa: A niby co mają kołki do odpadnięcia styropianu? Elewacja odpadła bo przykleili klej na złe podłoże, chyba na stary tynk. Kołki należy stosować od wysokości 12m. Ponadto kołki nie mają trzymać styropianu tylko tłumić drgania wiatru.
  • Odpowiedz
@irekzzzzz: U mnie przykręcali kołkiem każdy styropian plus na złączeniach, a stary tynk zbili. Podobnie u sąsiadów, a raczej nikt nie ma 12m chaty. Halny potrafi tu niezłych jaj narobić, ale docieplenia się trzymają.
  • Odpowiedz
@irekzzzzz: z mojej wiedzy nie od 12 a od 6. A niby od czego to odpadło jak nie od wiatru? Ocieplałem swój dom i dla świetego spokoju mam okołkowaną każdą płytę. Na zdjęciu nie widać żeby był jakiś tynk a pewnie coś by zostało po bokach chociaż.
  • Odpowiedz
@march: Na złączeniach się kołków również nie daje. Jest nawet instrukcja ITB, która mówi jak dawać kołki - 2 szt. na płytę 50x100 cm - jak najdalej od naroży bo na narożu i tak nie trzyma.
  • Odpowiedz
@barbapapa: Odpadło bo źle było przygotowane podłoże. Jeżeli byłoby dobre to nic by nie odpadło. Zobacz, że płyty odpadły już od 2 piętra. Fuszerka, ale nie jest to wina kołków. Jeżeli masz kołki na domku jednorodzinnym to ktoś Cię naciągnął i tyle w temacie. Poza tym, że porobiłeś pełno mostków termicznych nic nie zyskałeś.
  • Odpowiedz