Wpis z mikrobloga

@irekzzzzz: nie interesuje mnie współczynnik przenikania plastikowego kołka bo jestem przekonany, że jest to tak znikoma wartość, że nie wpłynie to w ogóle na izolację mojego budynku, a nawet pogorszenie izolacji o ułamek procenta w zamian za spokój, że płyty się lepiej trzymają nie jest dla mnie argumentem abym miał z nich zrezygnować. Jako ciekawostkę dodam, że w tym roku osiągnąłem najniższy koszt ocieplania domu z wszystkich moich znajomych których znam
@irekzzzzz: łączniki z tworzyw sztucznych mają wsp. przenikania rzędu 0.3 W/mK, natomiast styropian rząd mniej 0.030-0.045. Mimo to w przypadku użycia kołków z tworzyw sztucznych ich wpływ jest tak mały, że się go nie uwzględnia
@Sirion: dokładnie, nawet robiąc świadectwo energetyczne pomija się kołki. Tutaj wyraźnie widać że to sprawka wiatru bo naroże oderwane. Jeszcze jest jedna opcja którą niestety przerabiałem na swoim domu - mianowicie błąd przy wykonastwie, ścianę ocieplali podczas dużego nasłonecznienia latem przez co zimą "strzeliło". Jak się okazało styropian się oderwał wraz z klejem od podłoża. A przynajmniej tak stwierdził rzeczoznawca od producenta kleju ()