Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki Moje Kochane! Dzisiaj zauważyłem już kolejny wpis na temat dolegliwości bólowych kręgosłupa, a z kolei w tym wpisie komentarz Mirka, który pisze, że już jest zakwalifikowany na operację przepukliny międzykręgowej. Otóż chciałbym Was Wszystkich poinformować, że 99% Waszych dolegliwości ze strony kręgosłupa czy jakiegokolwiek innego stawu NIE WYMAGA INTERWENCJI CHIRURGICZNEJ. Nie piszę tego jako uciemiężony, zazdrosny o pensję lekarzy, fizjoterapeuta, ale robię to po to, żeby Wam to Wszystkim uświadomić! Niestety, w Polsce niewiele osób wie, że dolegliwości bólowe kręgosłupa nie wymagają konsultacji z lekarzem, tylko z fizjoterapeutą lub też terapeutą manualnym / osteopatą. Niestety niewiele osób wie, że w przypadku przepukliny międzykręgowej BARDZO RZADKO WYMAGANA JEST OPERACJA! I również niestety, ale NIEZWYKLE MAŁO LEKARZY Wam o tym powie. Dlaczego? Nie wiem. Może wystarczy spojrzeć ile reklam w TV/ radiu jest poświęcona lekom.... Prawda jest taka, że gdy pójdziecie z takim bólem do lekarza rodzinnego, on da Wam skierowanie do neurologa. Pójdziecie do neurologa - dostaniecie tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, zastrzyki o takim samym działaniu + rozluźniającym oraz skierowanie na RTG i rezonans magnetyczny. Gdy w wyniku badań potwierdzona zostanie przeupklina międzykręgowa, najprawdopodobniej zostaniecie skierowani do neurochirurga a później już tylko operacja. TO NIE JEST WYJŚCIE!!!!!!!! OPERACJA JEST BARDZO TRAUMATYCZNA I CZĘSTO NIE PRZYNOSI OCZEKIWANYCH REZULTATÓW!!!!!

Musiałem Wam to Wszystkim napisać, bo już mnie krew zalewa. Przyzwyczajony jestem, że pacjenci w przychodni często i tak nie słuchają i mówią do mnie "ale pani doktór zakazała cokolwiek robić, tylko rehabilitacja i operacja panie!!". Mam nadzieje, że Wy Mireczki jako młodsze i zdecydowanie bardziej inteligentne ( ͡° ͜ʖ ͡°) grono nie popełni tego samego błędu co większość społeczeństwa!

W razie pytań bardzo Was proszę piszcie na PW, postaram się w niedługim czasie odpowiadać na Wasze pytania, doradzać itp.

POZDRAWIAM WAS WSZYSTICH SERDECZNIE I PAMIĘTAJCIE NIE DAJCIE SIĘ KROIĆ I NIE POŻERAJCIE TON LEKÓW - ONE BARDZIEJ SZKODZĄ NIŻ POMAGAJĄ (w tym przypadku :) )