Wpis z mikrobloga

@meh0wski: widze same rzeczowe porady xD

Po pierwsze ustal sobie cel (np za pół roku +10 kg) Po drugie jedz, dużo :D Po trzecie ćwicz na wolnych cięzarach, omijaj maszyny, po czwarte oglądaj dużo filmików z wykonywaniem ćwiczeń, pytaj instruktorów, zagłęb się w temacie. , po piąte nie #!$%@? się, po szóste DO U EVEN LIFT BRO ?
  • Odpowiedz
@karolzzr: O dzięki w końcu coś poważnego

A co złego jest w maszynach? Bo póki co to głównie na nich pracuję. Na ciężarach są same dziki i nie chce się wyróżniać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@meh0wski: Co złego w maszynach ? Już spieszę w z wyjaśnieniami :)

Otóż ćwiczenia wielostawe, czyli ćwiczenia na wolnych ciężarach, takie jak, martwy ciąg, siady, wyciskanie, uginanie itd angażują w trakcie wykonywanie ćwiczenia inne mięśnie. Takie środowisko treningowe sprzyja wyrzutom anabolicznych hormonów, generujesz lepsze warunki do wzrostu masy mięśniowej i ogólnej siły. Ćwiczenia na wolnych cięzarach pozwalają na dowolny zakres ruchu, lepsze wykorzystanie mięśnia. Trening na wolnych ciężarach wymaga większego skupienia,
  • Odpowiedz
@karolzzr: Póki co wygodniej mi na maszynach (mniej ludzi = mniej czekania). Ale jak już tylko poczuje że nie będę się czuł przypałowo wśród lokalnych koksów ruszam na wolne ciężary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@meh0wski: chłopie nie #!$%@? bo im szybciej dołączysz do ekipy ćwiczącej na wolnych tym lepiej dla Ciebie. tylko pogarszasz swoją sytuację :D Idź jak człowiek zapytaj czy wolne, nałóż sobie nie za duży ciężar i #!$%@?, pokaż trochę techniki i +40 do respectu, przynajmniej ja tak oceniam nowe mordy na siłce ;P Mega respect dla tych ktorzy dają sobie w #!$%@? na wjazd przy wolnych cięzarach (òóˇ
  • Odpowiedz
@karolzzr: @MackONE_: dlaczego wolne > maszyny?

Na wolnych nie ćwiczysz połowy zakresu ruchu Twoich stawów i podstawowych funkcji wielu mięśni.

Dobry trening to wolne + maszyny

Wyrzuty anabolicznych hormonów? KAMAN #!$%@? jest 2015. Tak, jest lekki strzał teścia spowodowany ćwiczeniami. I trwa dokładnie tyle ile trwa ćwiczenie. A jak wiemy w trakcie ćwiczeń nie syntetyzujemy białka.

Jak na wolnych mam się skupić na jednej partii skoro w każdym ćwiczeniu pracuje
  • Odpowiedz