Wpis z mikrobloga

mireczki, dawno już nie jestem w temacie #komputery i w ogóle... potrzebuję sklecić coś swojego jak za starych, dobrych czasów: dobrać sobie płytę główną, procesor, kartę graficzną... czy takie podejście ma jeszcze sens? PC będzie używany w ten sposób, że na podłączonym do niego TV będzie leciał film, a ja sobie będę pracował obok na przynajmniej 2 monitorach ale wolałbym na 3... procesor AMD Fx mnie zainteresował ale jak to wszystko podliczę... no nie chciałbym wydać więcej niż 2,5k. w gry nie gram w ogóle chyba, że czasami minecraft albo league of legens ale to na wszystkim pójdzie... ale dużo programów typu bazy danych itd. na raz więc raczej ram i ssd się dla mnie liczy niż karta graficzna no ale te 4 wyjścia wideo w wersji lux... i do tego coś żeby działało ładnie z #linux
  • 11
@ElGordo: no tak po środku xd ile to jest mało na kompa? 2,5k to mało? a ile to jest dużo? nie potrzebuję "pc master race" i osiągów 120 klatek na sekundę w najnowszych produkcjach, o to mi chodzi, dlatego nie potrzebuję najlepszych podzespołów chyba?
@qtsms: Jako tako nie ma zadnych. Szybsze ramy w lepszej cenie kontrolery RAID tansze procesory czasem mozna wsadzic dwa. Co do grafiki to tam fabrycznie montuje Tesle, ale mozna odpalic zwykle. Jedynym problemem to brak mozliwosci podkrecania procesorow.