Wpis z mikrobloga

@abc1112: a widziałem w google trends, ze dosyć popularny ale jakoś nigdy nie potrafiłem się na dłużej zakolegowac z Javą(chodzi mi o sam jezyk), każde podejscie kończyło się klapą:)mimo wszystko obczaje, thx:d
@bazingaxl: w zasadzie chodziło mi za pomocą którego frameworka łatwiej szybciej i przyjemniej da się stworzyć np portal z logowaniem, gdzie możesz wrzucać swoje foty, tagowac, komentować itp, lub np po prostu sklep internetowy z wszelkimi fajerwerkami(rozne metody platnosci, zabezpieczenia itp)
@soap141: Jest i jest bardzo fajny. Połowa dzisiejszych ułatwiaczy rzeczy ma tam swoje korzenie :) Ale python też fajny i banalny :)

A tak całkiem poważnie to i tak zadałeś złe pytanie, bo to technologię dobiera się do aplikacji a nie odwrotnie :) Więc po prostu zależy co chcesz zrobić :)

Ale jeśli chcesz się w czymś specjalizować po prostu to polecam ruby (nie koniecznie rails, sinatra też fajny), python albo
@npsr: no właśnie tyle tych technologii, ze łeb mi pęka, zaczynam naukę "czegoś" a za 5 min przychodzi mi do głowy "a moze by tak cosik innego?" i wieczor zamiast na nauce kończy się na poszukiwaniach na temat jakięs technologii, myslałem o mvc bo bawię się czasamiw #unity3d i pomyślałem sobie ze w jednym czasie będę szlifować #csharp ale z drugiej stronyograniczac się tylko do jednego języka (no i moze jeszcze
@npsr: chciałbym coś na początek z czym łatwo opanuję podstawowe wzorce projektowe i architekturę aplikacji internetowych , co jednoczesnie pozwoli mi relatywnie szybko tworzyć pierwsze projekty i ewnetualnie zacząc pierwszą pracę:D zebym łatwo przełknął te wszystkie niuanse programowania back-endowego.
@soap141: pamiętaj: koder koduje we wszystkim :) Python najłatwiejszy i użyteczny. Javascript obecnie wszechstrony, ale ciężkiego backendu na nim nie zrobisz :P
Railsy fajne, ale nie polecam, bo pewnie od razu polecisz we framework a on ma taką masę cudownych ułatwiaczy życia, że nie nauczysz się żadnej z technologii tak na prawdę :P Będziesz znał railsy ale nie będziesz potrafił kodować :)
@npsr: No właśnie to też dylemat, zaczać szybko czy może jednak poświęcić trochę więcej czasu i lepiej poznać cały proces tworzenia aplikacji od strony technicznej:) Niestety czasu mam mało bo pracuję w dzień na etacie, do tego po pracy ,w domu, czekają na mnie żona i małe dziecko, które też wymagają odemnie czasu i uwagi. Chyba więc pozostanę przy Rails, a jak juz dostanę pierwszą robotę lub zacznę zarabiać z freelencingu
@soap141: ASP.NET jest środowiskiem może nie rakotwórczym, ale na pewno szkodliwym dla psychiki.

Poza tym, "aplikacje internetowe z prawdziwego zdarzenia" piszesz w Javie, Erlangu, D, Pythonie, C i dobierasz język do potrzeb.
@Ginden: kurde, już się nie czepiajcie tak tego "prawdziwego zdazenia":D

No domyślam się, ze jest tak jak piszesz , tylko że od czegoś trzeba zacząć i ja się właśnie zastanawiam co wybrać na początek abym póżniej miał dobry background pod naukę kolejnych rzeczy, chciałbym być pewnego dnia wszechstronny ale poki co nie chce łapać kilku srok za ogony;p Poza tym, zależy mi żeby szybko dostac pierwsze, nawet darmowe, praktyki, staż, prace
@soap141: CRMy, CRUDy i CMSy to nie są aplikacje z prawdziwego zdarzenia, tylko schemat powtarzany tysiące razy. :P
Po pierwsze, nie idź w PHP - bardzo łatwo o pracę, tylko, że zwykle pracujesz z jakimś legacy kodem po gimnazjaliście, WordPressem czy popularnym sklepem, przez co powoli popadasz w szaleństwo, Twoje neurony degenerują się do gleju, a na końcu lądujesz w pokoju bez klamek. Gdyby nie stary kod, to PHP byłoby nawet
@Ginden: @kapelusz: Ano, o Angularze + NodeJS też czytałem sporo superlatywów.
Cholera ciężki temat... wszystko ma swoje wady i zalety, to co mało popularne to fajne, to co najbardziej popularne to odradzacie:D To może zapytam inaczej, pomijajac wszelkie inne poprzednie kryteria,co bedzie najlepsze(niekoniecznie najłatwiejszei najprzyjemniejsze) na początek Waszym zdaniem? Rails, zewzględu na "convention over configuration" czy moze cos bardziej złożonego?