Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem kupna nowego (używki odpadają) roweru mtb z kołami 29. Poszukiwana rama 19 cali, budżet 4k zł.

Dzisiaj pojeździłem po sklepach i wyłoniły się trzy propozycje:
1) Northec Cayon XT - cena 3759 zł Specyfikacja: KLIK
2) Author Instinct 29 - cena nominalna 4199 zł, ja uzyskałem kwotę równych 4k Specyfikacja: KLIK
3) Cube Ltd Pro - cena nominalna 4599 zł, ja uzyskałem kwotę 4100 zł KLIK

Test Northeca na 29er.pl czytałem. Osobiście skłaniam się do Cube Ltd acz Northec mocno kusi ceną.

Co wybrać? Szukać innego modelu?

Uprzedzając teksty: bierz Canyona z Niemiec! - część kwoty musi być opłacona kredytem...

#rower
  • 24
@Kafarek555: nawet bym się nie zastanawiał na twoim miejscu i brał Cube
- jest to chyba najlepsza marka (niemiecka) ze wszystkich przez Ciebie wymienionych
- oferuje najlepsze komponenty (w szczególności widelec)
- sam jeździłem na Cubie przez ostatnie pare sezonów i mogę polecić z czystym sumieniem
@Kafarek555: > Chodzi mi dokładnie o wymiary ram...która będzie bardziej sportowa?

Chodzi ci zapewne o geometrię ramy :)
Nie wiem co masz na myśli mówiąc bardziej sportowa ale:
- Cube ma najkrótszy tylni trójkąt a im krótszy tym lepiej zakręca
- drugim ważnym atrybutem jest kąt główki ramy, im większy kąt tym rower powinien lepiej podjeżdżać a gorzej zjeżdżać, Cube ma 70 stopni, jak na taki rower nie za dużo ani
@Migfirefox: no dobra, ale daj jakieś konkrety. To że nie masz dobrych wspomnień o niczym nie decyduje. Dlaczego wracasz na korbę Srama? Dlaczego Ci korba Shimano nie pasuje? Ja na Sramie nie jeździłem więc nie znam plusów i minusów (chętnie je natomiast poznam) a z Twoich komentarzy się nic nie dowiedziałem :P
@Navrazz: ta obecna ciężej chodzi. W sumie 100zł może była tańsza od tego co do tej pory miałem. Wszystko co miało w swojej nazwie Deore rozpadło się sporo szybciej niż to co teraz mam. Konkretów Ci nie podam, bo to było jeszcze w poprzednim rowerze. Jedynie czasowo pamiętam, że się psuło częściej. Teraz jak jadę do serwisu, to w 90% jest moja wina, bo jeżdżę jak szaleniec. No i często zauważam
@Navrazz: @Migfirefox: Korba to korba, suport może ciężej chodzić jak źle skręcisz. Ale jeżeli po miesiącu zwróciłeś uwagę na pękniętą ośkę to nie mam pytań... SRAM i Shimano to w tych samych zakresach cenowych jeden #!$%@?. Różnice są tylko w najwyższych grupach i są to różnice wynikające z innych filozofii a nie czyjaś przewaga.
@Kafarek555: Jezdziles juz na 29er, albo robiles chociarz jazde testowa? Ja niedawno kupilem Cube Acid 2015 29er rama 17" i przy 177cm wzrostu jest idealna. Do jazdy po ulicy/szosie siodelko mam wyciagniete na 5 (skala jest do 10), do jazdy z gorki bardzo ladnie mozna siodlo opuscic, zeby nie przeszkadzalo. Rower nie jest za dlugi i dosc zwinnie pokonuje zakrety. Testowany narazie tylko w lekko-srednim terenie, ale czuc potencjal.

Tu mozesz
@mirkowypok: Mam okazję przejażdżki albo na Unibike Expert którego odrzuciłem z racji dziwnego kąta podsiodłówki albo Treka Superfly 8 który to znowu odpadł z powodu ceny. Do Cube mogę się wyłącznie przymierzyć bez jazdy :(
@Kafarek555: Jezdziles w ogole wczesniej na 29er? Ja nie i kupowalem w ciemno :D Ale tylko dlatego, ze udalo mi sie tego Acida kupic za 700eu. 200 taniej niz normalnie, wiec sie dlugo nie zastanawialem.

Nie zapomnij o "dodatkach" do roweru. Ja juz wydalem polowe tego co rower kosztowal, a brakuje mi jeszcze porzadnego oswietlenia i pedalow. Bo pedaly, ktore przychodza z rowerem sa do bani.