Wpis z mikrobloga

Większość z nas chyba kojarzy filmik na którym Janusz Korwin-Mikke rzekomo orze młodego lewaka, który chciałby tylko żyć i żreć. Zawsze mnie dziwi, że tak mało osób zwraca uwagę na to jak słabe było to zagranie ze strony JKM.

JKM całą swoją karierę publicystyczno-polityczną opiera na tym, że powinno być lepiej, że Polacy powinni mieć więcej pieniędzy, że zna sposoby na to, by Polakom żyło się lepiej. Będą mieli więcej pieniędzy, będą mieli lepszą opiekę zdrowotną, będą mieli lepsze szkolnictwo. Wszystko będzie lepsze. Gdy natomiast ten "młody lewak" zwraca mu uwagę, że w krajach skandynawskich żyje się dobrze, mimo tego że wcale nie wprowadzili rozwiązań proponowanych przez Korwina nagle okazuje się, że JKM gardzi dobrobytem, gardzi dobrym poziomem życia. Nagle okazuje się, że to o czym mówi JKM przez całą swoją karierę jest pożałowania godne, a lewak powinien się wstydzić, że chce żyć dobrze.

Strasznie słabe. Na poczekaniu wymyślił sobie obelgę, którą ośmieszy młodego oponenta, zdyskredytuje go w oczach widzów. Zamiast merytorycznie odpowiedzieć wykazując wyższość rozwiązań wolnorynkowych nad socjaldemokratycznymi zaatakował chłopaka ad personam, zdobywając zresztą przy tym ogromny poklask.

#jkm #neuropa #4konserwy
  • 26
@BongoBong:
ameryki to ty nie odkryłeś, jeno z jednym się nie zgadzam

Gdy natomiast ten "młody lewak" zwraca mu uwagę, że w krajach skandynawskich żyje się dobrze, mimo tego że wcale nie wprowadzili rozwiązań proponowanych przez Korwina nagle okazuje się, że JKM gardzi dobrobytem, gardzi dobrym poziomem życia.

nie gardzi dobrobytem tylko "żarciem i życiem" czyli egzystencją skupioną na konsumpcji
@BongoBong: Dokładnie o tym samym myślałem od kiedy zobaczyłem ten filmik. Zawsze mnie dziwiło, że nikt nie zwraca uwagę jak głupia jest ta odpowiedź Korwina, tylko wszyscy się jarają "masakracją". Teraz widzę, że są jednak osoby które to widzą i mi ulżyło :)
@BongoBong:


Gdy natomiast ten "młody lewak" zwraca mu uwagę, że w krajach skandynawskich żyje się dobrze, mimo tego że wcale nie wprowadzili rozwiązań


Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.
Po pierwsze te kraje maja wiekszy poziom wolnosci gospodarczej niz Polska.
Po drugie, dorobily sie w innych warunkach niz sa tam teraz.
Po trzecie, maja utrzymujs sie m.in. z wydobycia zasobow, w takich krajach nigdy nie brakuje piniondza. Tak, Szwecja tez - drewno,
@neib1: @BongoBong: przeciez o to chodzi w tej "masakrze"... nawiązując do dawnych, dawnych czasow gdy słowa (najpierw) "oranie" i (później) "masakrowanie" wchodziły do użycia w kontekscie wypowiedzi (najpierw) JKM i (później) innych ludzi z KNP, nikt nie brał "orania" na poważnie
@neib1: to są krzykacze, zasada pareto - 20% ludzi robi 80% hałasu :P dodatkowo srodowiska wolnosciowe (i nie mam tu na myśli kucow i gimbazy) to najwieksze trollowiska w polsce i nie można niczego co mówią, szczegolnie przez internet, brać za 100% pewne
@neib1: starczy zablokowac kilka tagow i osób i po klopocie :) powiem Ci, że wszystkie polskie srodowiska wolnosciowe kucow nielubia jeszcze bardziej niż zwykli ludzie
@GlenPL: Wiem. Dlatego ja ich tak nie lubię. A tagi kompletnie nie wystarczą, bo ja sobie lubię poczytać o polityce, a i na kucowych tagach typu #2zdrajcy coś się czasem ciekawego trafi, bo piszą tam nie tylko kuce.
JKM gardzi dobrobytem, gardzi dobrym poziomem życia. Nagle okazuje się, że to o czym mówi JKM przez całą swoją karierę jest pożałowania godne, a lewak powinien się wstydzić, że chce żyć dobrze...


@BongoBong: Lewak się powinien wstydzić że jego jedynym celem życiowym jest "żyć i żreć". Co to ma wspólnego z gardzeniem dobrobytem to tylko Ty wiesz.