Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców arduino bądź do kupujących na ali:

Czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś kompatybilnego klona arduino który:
a) dotrze do mnie (sprawdzony sprzedawca) ?
b) będzie działał i nie wysypie się po paru przeprogramowaniach ?
c) jest jak najtańszy ?

Waham się pomiędzy kupnem na allegro bądź na ali, ale jako że na ali jestem w stanie dorwać płytkę za ~12-13zł, a z PL najtańsze (z przesyłką) są za 20 >.<

Tagi:
#kiciochpyta #arduino #aliexpress
  • 11
@Qardius: OK, dzięki za odpowiedź :) A jeszcze jedno pytanie - czy w arduino nano I2C też jest dwukierunkowe (bo widzę, że jest wyprowadzone tylko na 2ch pinach, a a UNO jest i po stronie input jak i output) ? Zaraz zabieram się za doczytanie, jak to I2C działa, ale może ktoś będzie w stanie szybko rzucić "tak/nie" ;)
Bo de facto jedyne co potrzebuję, to I2C do sterowania OLEDem i
@Qardius: no właśnie to jest dla mnie porażające, że w cenie usbasp mamy gotową płytkę którą można "rzucić na produkcję", a gdzie do tego atmegę itd. ...

Dzięki raz jeszcze za te informacje :)
@Analityk: Wiem, spokojnie że samo arduino bez żadnych elementów nie posłuży za bardzo a na devie wyświetlacz HD4470, 7segm, rtc, diody, kwarce zegarkowe, nadajniki i odbiorniki podczerwieni, mostki h, przekaźniki, diody, itd.
@noriad: Najtańszy klon arduino który wygląda na porządny to
http://www.aliexpress.com/store/product/Best-prices-UNO-R3-MEGA328P-ATMEGA16U2-for-Arduino-Compatible-Free-Shipping-Dropshipping/110055_909950710.html
Sam zamówiłem i czekam aż dojdzie.
Atmega na DIPie, a kontroler usb oryginalny Atmega 16u2. CH340 podobno robi duże problemy, dlatego wolałem dopłacić do tej wersji.
Zamówione 26.03. Aktualnie sledzenie u chińczyków pokazuje, że już czeka na samolot.