Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 25: 23-29.03.2015

Właśnie trwa #umf Miami, na którym jak zwykle producenci przedstawili mnóstwo nowych utworów. Ja jednak skupię się na wydaniach, które ujrzały światło dzienne w mijającym tygodniu (no może poza jednym wyjątkiem :p).
Na liście w tym tygodniu znalazły się utwory w większości średnich pod względem popularności nazwisk, aczkolwiek wcale nie odstających od tych topowych producentów.

15. Autoerotique - Badman (Torro Torro Remix) || #bigroomprogressivehouse
Lekki progresywny bigroom, dźwięki na dropie w housowym stylu, ciekawy break z tymi cukierkowymi elementami wokalnymi. Całkiem miło się słucha. Wydane za darmo.

14. Nurettin Colak - Lifeline (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Utwór w stylu produkcji StadiumX , miła melodia, aczkolwiek nie zachwyca.

13. GTA x Valentino Khan - Break Your Neck || #dutchhouse
Pierwszy, ale nie ostatni utwór GTA na tej liście. Bardzo pozytywny dutch, w ciekawy sposób łączący różne style. Nisko na liście, bo nie jestem jakimś specjalnym fanem tego gatunku :p.

12. Loken - Sheikh (Marnik Edit) || #bigroom
Nie znoszę arabskich motywów w edm. Jest to pierwszy utwór w tym stylu, który na prawdę mi się spodobał. Bardzo energiczne dropy, nie wieje od nich nudą, cały czas coś się w nich zmienia. Przyjemna wstawka taka ala trapowa pomiędzy pierwszym, a drugim dropem. Jestem pewny, że gdyby każdy "arabski" edm był tak dopracowany, to wcześniej polubiłbym ten styl.

11. Krewella - Somewhere To Run || #electrohouse
Po akcji z wywaleniem jednego z członków Krewelli zespół ten długo nie serwował nam niczego interesującego. Jest to pierwszy, godny polecenia od tego czasu utwór. Co prawda, nie w moim stylu, ale warto go umieścić, bo jest dość dobrze wykonany.

10. Axwell - Feel The Vibe ( Felix Leiter Remode ) || #bigroomprogressivehouse
Felix Leiter odświeżył genialny utwór Axwella, nadał mu bardziej "dzisiejszego" brzmienia, nota bene bardzo w stylu produkcji serwowanych ze studia Size . To odświeżenie szczególnie słychać w drugiej części utworu. Już dawno nie słyszałem nowego, porządnego utworu utrzymanego w takiej stylistyce - aż do teraz.

9. Bougenvilla feat. Jared Hiwat - Homeless || #house
Omyłkowo wrzuciłem także na listę w tamtym tygodniu, chociaż wyszło dopiero 23 :p Bardzo przyjemne housiwo, aczkolwiek nie przebije Voodooz od tych samych producentów.

8. Syn Cole - It's You || #bigroomprogressivehouse
Utwór w klasycznym dla tego pana stylu, przyjemny fortepian na początku, wokal taki sobie, ale daje radę, buildup mógłby być lepszy, drop przyjemny, choć Avicio-Syn Colowsko cukierkowy :p. Mimo to warto polecić, szczególnie fanom kanału Proximity na YT.

7. Julian Calor - Cell (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Kolejny Singiel z nadchodzącego albumu Juliana. Bardziej bigroomowo niż zwykle, dlatego może nie przypadło mi aż tak do gustu. Nie zmienia to faktu, że jest to porządny utwór, z wpadającą do ucha melodią, mimo iż po paru odsłuchach zaczyna nużyć.

6. Ruben de Ronde feat. Victoria Ray - Dreams Come True (Original Mix) || #progressivehouse
Utwór z pogranicza progressivehouse i trance. Osobiście oceniam go jako progresa. O ile na codzień nie słucham muzyki w tym stylu, to czasami jakiś utwór mnie przyciągnie - tak jest tym razem. Typowy trancowy wokal skropiony odpowiednimi dźwiękami. Jest całkiem smacznie.

5. Calvin Harris - Outside (Oliver Heldens Remix) || #house #futurehouse
Bardziej pasuje słowo Edit, niż Remix. Nie zmienia to faktu, że utwór sporo namieszał podczas seta Olivera Heldensa na #umf . Wymieniony wcześniej pan już chyba na dobre zerwał ze stylistyką znaną z Gecko i serwuje nam coś bliższego Melody . Produkcja tak dobra, jak i oryginał.

4. Quintino - Escape (Into The Sunset) || #bigroomprogressivehouse
Utwór, do którego przekonałem się z czasem. Zdecydowanie wolę Quintino w takich produkcjach, niż w głupiutkich bigroomach. Czuć lato.

3. GTA ft. Sam Bruno - Red Lips || #trap
Jest i drugi, obiecany utwór od GTA. Ten break jest tak magiczny, że idzie się rozpłynąć. Cudowny klimat. Co prawda, drop mógłby być lepszy, ale też nie jest w żadnym wypadku zły. Taki trap uwielbiam, choć mało go słucham.

2. Marcus Schossow feat. The Royalties STHLM - Lionheart || #progressivehouse
Marcus ufam Tobie. Ci, którzy znają mój gust, wiedzą jakim szacunkiem darzę tego pana. Nic dziwnego, że jego najnowszy utwór spodobał mi się od razu. Takie utwory w mainstreamie pojawiają się coraz rzadziej - wielka szkoda. Byłby na pierwszym miejscu na mojej liście, jednak pojawiło się coś specjalnego:

1. Diviners feat. Contacreast - Tropic Love || #house #tropicalhouse #polskieedm
Ostatnio zakochałem się w DOBRYM tropical housie. Byłem bardzo zachwycony, gdy dowiedziałem się o Diviners - polskim duo składającym się z Kamila Pankowskiego i LarsM. Panowie w ciągu 3 dni tylko w tym linku zebrali ponad 200 tys. wyświetleń. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów w tej stylistyce, jak i ogólnie.

UMFowski tydzień dobiega końca, zostawiam wam tę listę do przesłuchania, zapraszam do komentowania.
Link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 1