Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #szwajcaria, pytanie za sto punktów, ktoś może się orientuje.

Jakie studia najlepiej podjąć, by znaleźć pracę w Szwajcarii? Nie chodzi mi o pracę w restauracji, roznoszenie gazet, sprzątanie pokoi, ale konkretne zapotrzebowanie na ludzi po studiach. Wiem też, że rynek się zmienia i za kilka lat może być inaczej, pytam tylko o obecną sytuację. Coś ekonomicznego? Kierunek techniczny? Europeistyka, stosunki międzynarodowe?

Z góry dzięki. :)
  • 17
@Pertaseth: Śmieszek poza kontrolo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam póki co orientacyjnie - przecież też jestem na tyle świadomy, że nie brałbym samej europeistyki albo stosunków. Ewentualnie może jako drugi kierunek. :)
Ale chodzi mi o konkretnie rynek pracy w CH.
@emot: Po prostu, interesuje mnie jako obiekt do ewentualnej, przyszłej emigracji.
@soma115: To dla mnie największy ból, dla zdającego na maturze pol/his/wos/niem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlatego nawet, jeśli uda mi się dostać na studia techniczne, to kwestie z utrzymaniem się już na nich są inną rozmową. :)
dla zdającego na maturze pol/his/wos/niem


@siwy24: No to w tym przypadku, uderzaj na stosunki+ francuski i angielski. I jak będziesz dobry, to znajdziesz prace w środowisko około ONZ-owskim lub podobnej organizacji międzynarodowej. A takich w Szwajcarii jest sporo. Szczególnie w części romańskiej i w stolicy.
@reflex1: Albo faktycznie próbować na jakieś studia techniczne? Z matmą/chemią/fizyką nigdy nie miałem problemów, zresztą matmę podstawową zdałem bardzo dobrze. Wiadomo, że nie jest to poziom rozszerzony i na super uczelnię (w przypadku Krakowa, gdzie studiuję) typu AGH lepiej nie próbować, ale polibudę, etc.?