Wpis z mikrobloga

  • 1
Miraski kochane, zastanawiam się nad instalacją #ubuntu na moim notebooku (toshiba nb550d), ale nie wiem czy mi rzeczywiście przyspieszy mi to komputer i trochę martwię się, że stracę niestandardowe skróty klawiszowe z fn (podglasnianie, zmienianie wyjścia na obraz itd). Możecie pomóc?
#linux #windows #laptopy
  • 27
  • Odpowiedz
@Rewo96: Czy ja wiem czy przyspieszy - ubuntu też swoje je - przynajmniej u mnie. Nienawidzę wykastrowanych, brzydkich systemów a Unity najlżejsze nie jest. Choć i ma swoje strony - integracja indykatora głośności ze spotify i Rhytmboxem czy HUD...
  • Odpowiedz
Skroty powinny zostac. Zainstaluj dwa systemy i sobie porownaj. Na moim dellu na linuxie jest duzo gorsze zarzadzanie energia co konczy sie wirujacym wentylatorem na maksymalnych obrotach po 15 minutach pracy. Pewnie da sie to ogarnac doinstalowujac pierdyliard pakietow... Korzystalem z Windowsa, Maca i Ubuntu i do codziennego użytku ustawilbym to tak: Mac = Windows > Ubuntu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mithrindil: dysk ssd w komputerze wielkości zeszytu? XD nie wiem czy to jest taki dobry pomysł. Dla mnie zarządzanie energią nie jest tak bardzo ważna jak szybkość działania komputera. Czy przesiadka Twojego Della na Ubuntu go przyspieszyła?
  • Odpowiedz
@Rewo96: Jeśli szybkość jest dla ciebie priorytetem i nie przeraża cię dość skomplikowana instalacja to Gentoo, gdzie kompiluje się wszystkie paczki pod twój procesor. Jeśli chcesz coś łatwiejszego to Manjaro lub Arch, albo Debian z XFCE.
  • Odpowiedz
@Rewo96: sciag sobie obraz wypal na pendrajwie i wypróbuj, nie musisz instalować od razu tyle że z obraz live będzie sporo wolniejszy od systemu zainstalowanego na dysku
  • Odpowiedz