Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirabelki i Szanowni Mircy!

#soylent #rozdajo #tldr

0.TL;DR


1. Informacje

Z wielka przyjemnością mogę dziś już oficjalnie potwierdzić to, o czym niektórzy z Was się domyślali od jakiegoś czasu. Miało się to stać znacznie wcześniej, ale z różnych, nie zawsze zależnych ode mnie powodów przeciągnęło się. Ale do rzeczy:

Ostatnie kilka miesięcy poświęciłem intensywnej pracy nad stworzeniem zbilansowanego i przystępnego składu własnego soylentu, który można by wdrożyć do szerszej dystrybucji. Niestety w pewnym momencie zadanie przerosło moje umiejętności, a ja doszedłem do ściany. Postanowiłem więc przestać działać samodzielnie i zająłem się kompletowaniem kompetentnego teamu, z którym produkcja, dystrybucja, ma... rketing będą lekkie i przyjemne ;)

Dotarłem do fajnych ludzi i strasznie się cieszę, bo moje zaproszenie do współpracy przy tworzeniu mieszanki przyjęli na prawdę świetny fachowcy. Za skład i technologię produkcji poylentdrink odpowiadają:

dr Krystyna Pogoń - dietetyk oraz technolog żywności - dba o to, żeby produkt był idealnie zbilansowany i dostosowany do płci

mgr inż. Piotr Pogoń - technolog żywności - opracuje i dopilnuje procesu produkcyjnego, aby nie zdarzały się w jego trakcie takie kardynalne błędy jak w fabryce Joylentu (o utlenianiu witamin, zaburzonych proporcjach składu i innych problemach pisałem sporo pod tagiem #soylent zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych wpisów, jak również na reddit)

Pewnie interesuje Was przede wszystkim, z czego składa się poylentdrink?
Do zakończenia procedury patentowej, nie mogę wszystkiego zdradzić, natomiast - poza oczywistym pokryciem w 100 % zapotrzebowania na kalorie, węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy, minerały oraz składniki odżywcze - poylentdrink to:

= Dwie, dedykowane dla płci wersje produktu
- ponieważ kobiety i mężczyźni różnią się zapotrzebowaniem kalorycznym i na wymienione wyżej składniki odżywcze

= Całkowity brak mąki w składzie
- ponieważ mąka może zbytnio obciążać układ pokarmowy niektórych osób, a poza tym nieskleikowana (czyli przed obróbką termiczną) jest trudna do rozłożenia przez enzymy trawienne (problem ten nie dotyczy mąk preprażonych, jak np. znana wszystkim domowym soylentowcom HARINA PAN, ale ona jest robiona z kukurydzy GMO)

= Kilka rodzajów białka
- ponieważ białko serwatkowe (WPC) stosowane jako jedyne źródło protein na dłuższą metę po prostu uczula

= Różne tłuszcze, w sypkiej formie, zawierające Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, w tym EPA i DHA
- ponieważ nie są one syntezowane w organizmie, i żeby nasza dieta była kompletna, musimy dostarczyć je z pożywieniem

= Błonniki z owoców, roślin i grzybów

= Brak sztucznych słodzików (znienawidzonego przeze mnie Aspartamu, ale też Acesulfamu K czy Sukralozy)

= Owocowe smaki :))) Jeszcze nie zdecydowaliśmy jakie, może pomożecie?

= Możliwość zakupu w subskrypcji (7/14/28 dni)

= Jako, że jestem entuzjastą #bitcoin nie mogło też zabraknąć możliwości płatności w tej walucie!

2. Rabaty i #rozdajo

Niedługo rozpoczynamy produkcję, w związku z tym, wszyscy z Was, którzy zostawią swojego maila na www.poylentdrink.pl otrzymają 5 % zniżkę oraz DARMOWĄ DOSTAWĘ na terenie Polski (będą to paczkomaty albo kurier, z tym, że bez możliwości wyboru) na pierwsze zamówienie. Bez względu na to, jak duże ono będzie. (Dla userów spod tagu #emigracja - www.poylentdrink.eu)

Dodatkowo Ci, którzy już mi zaufali (nie będę Was wszystkich wołał, otrzymacie ode mnie wiadomości na priv) już mają zapewnioną darmową dostawę i 10 % zniżkę na pierwsze zamówienie :) Gdyby nie Wy, nie byłbym tu, gdzie jestem!

Oczywiście przy takiej okazji nie mogło zabraknąć #rozdajo ! Także znane wszystkim zasady - spośród Mirków i Mirabelek plusujących ten wpis do 5.04 włącznie, rozlosuję dwa 7-dniowe zestawy poylentdrink (do wyboru wersja dla mężczyzn lub kobiet). Na terenie Polski oczywiście dostarczymy to na nasz koszt :)

Jeśli macie jakieś pytania, feel free to ask - tutaj, czy przez maila (kontakt@poylentdrink.pl, lub po angielsku contact@poylentdrink.eu). Społecznościówki ruszą niedługo, więc i tam będzie można pytać i być na bieżąco.

Zapraszam do komentowania (i hejtowania)!
Sekretów Kuźniara nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#soylent #rozdajo #tldr
lukaszewski - Szanowne Mirabelki i Szanowni Mircy!

#soylent #rozdajo #tldr

0.TL...

źródło: comment_FOlqy8iIfEkRIPg7s3f3apMLtkAEwAix.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@lukaszewski: Chodzi mi o klasyczną proporcję. Nie wiem dokładnie jak sprecyzować pytanie o przyswajalność bo w tych tematach jestem laikiem więc postaram się opisać o co mi chodzi. Powiedzmy, że chciałbym używać tego produktu jako uzupełnienie diety, która ma mi pomóc zyskać masę mięśniową. Teraz zjadając pierś z kurczaka w której znajduje się x gram białka dostarczam swojemu organizmowi pewną jego część. Zjadając odżywkę mogę zjeść tyle samo gram białka
  • Odpowiedz
@LaChupacabra: To może w ten sposób - jeśli chodzi o białko, nie będzie to jeden rodzaj, a kilka rodzajów - w tym, stosowane w większości odżywek białkowych WPC - to pozwoli na lepszą przyswajalność i zmniejszy szanse na "odtrącenie" tych białek przez organizm (tak jak to się dzieje w przypadku spożywania samego WPC - po pewnym czasie uczula w zasadzie każdego).
Co do węglowodanów, właśnie z uwagi na przyswajalność zrezygnowaliśmy
  • Odpowiedz
@lukaszewski: co do smakow, to zamiast robic slodkie #!$%@? skup sie na imitacji czegos godnego: soylent o smaku kurczaka pieczonego, bekonu, zeberek albo jakiejs szynki suszonej to bedzie miazga :d przynajmniej mi tego brakowalo i mysle ze mieso >>> slodkie
  • Odpowiedz
  • 3
@GamingGaming: Z tego co kojarzę to on w tym czymś ma jeszcze witaminy i minerały, gainer jest nastawiony tylko na makroskladniki bo to suplement a nie ekwiwalent jedzenia
  • Odpowiedz
@GamingGaming: Możesz tym całkowicie zastąpić normalne jedzenie, bez uszczerbku na zdrowiu. To SUBSTYTUT diety, ale możesz go również traktować jako suplement, czy jeden z elementów składowych np. jednego posiłku w dniu.
  • Odpowiedz
@lukaszewski: słyszałem kiedyś, że ziemniaki są pokarmem, zawierającym wszystkie składniki potrzebne człowiekowi do życia, co sądzisz o tej opinii (o ile się z nią spotkałeś a zapewne tak)?
  • Odpowiedz
@kfasio: O ziemniakach nie słyszałem, o bananach i owszem - że można jeść tylko je, a przeżyjesz i nic złego Ci się stać nie powinno :) Natomiast skrobia też będzie się znajdować w składzie.

A poważnie - opublikujemy skład produktu, zobaczysz, czy Ci to pasuje. To nie jest dieta dla wszystkich - niemniej jednak, da się na sproszkowanym pożywieniu zdrowo żyć - wszystko jest redukowalne, i po prostu ta gama
  • Odpowiedz
@lukaszewski: tak, poczytałem sobie co pisałeś, super sprawa np na budżetowy wypad campingowy na miesiąc gdzieś za granicę w dzicz - to jak dla mnie było by zastosowanie, co do ziemniaków - słyszałem to w dużym odstępie czasu od 2 różnych ludzi, najpierwdobre 12 lat temu od mojego dziadka świętej pamięci , który opowiadał nieraz jak w obozie podczas wojny przez pół roku ziemniaki dostawali gotowane i nic więcej poza
  • Odpowiedz