Wpis z mikrobloga

Niecałe pół godziny do premiery, trzeba będzie spędzić je czytając recenzje:P
PC Gamer 92/100
Gamewatcher 9.0/10.0
The Escapist 5/5
PCGamesN 10/10
Dealspwn 9/10
MMORPG.com 9/10
Małe rl;dr- questy poboczne są bardzo dopracowane, mechanicznie gra jest bardzo dobra (a tego się najbardziej obawiałem), a historia podobno genialna. Najbardziej chyba spodobał mi się ten fragment:

Wizards’ spells are stored in a grimoire, and you can actually pry the grimoires from the fingers of any wizards you kill to gain access to their spells.

Do tego fajny system dzięki któremu można zrobić np Barbarzyńcę którego główną statystyką jest Inteligencja, dwie niestandardowe klasy i 3 unikalne rasy, ale to już było wiadomo jakiś czas temu. Niektórzy się czepiają tego że nie dostaje się żadnego expa za potwory (tylko za eksplorację i questy), ale to akurat mi się podoba.

#pillarsofeternity #rpg #gry
  • 8
@JesterRaiin: 11 godzin zajmuje dojście do pierwszego z dwóch największych miast w grze, do drugiego koleś doszedł dopiero po 30. Zaczynam wierzyć w te 100-150h o których wspominali autorzy.
@JesterRaiin:

Ostatnio ktoś pokazywał speedrun Fallouta 3 - 18 minut mu to chyba zajęło. ;]


Przejście głównego wątku w Morrowind też jest możliwe w rekordowo krótkim czasie, ale co z tego skoro nie pozna się tak nawet 20% gry?

Wiec te speedruny są troche bez sensu. Dać się da, ale pozna się tak zaledwie mały ułamek zawartości gry.
@Nevardus: O tym właśnie mówię. Jak ktoś gna na łeb na szyję, to nieważne ile się autorzy naszarpią, ledwie kilka/naście godzin mu całość zajmie i tyle.

A jak ktoś się bawić umie, to się rozgrywka rozciąga, wydłuża, świat się poznaje, szczegóły...A jak jeszcze modowanie dojdzie... :]
@JesterRaiin: Ja mam nadzieję, że jedno przejście tej gry, powolne, na spokojnie, skupiające sie na questach i exploracji zajmie co najmniej 100 godzin. Im więcej tym lepiej.

Sam bardzo prawdopodobne, że przejdę tę gre z dwa razy (o ile bedzie działać mi w miarę dobrze od strony technicznej, tak aby dało się grać).