Wpis z mikrobloga

Przestrzegam przed zakupem butów firmy Dr. Martens. Po niecałym roku użytkowania (i dodam dbałości czyli regularnej konserwacji itp.) buty za ponad 400 zł mają popękaną skórę i odklejające się podeszwy. Reklamacja odrzucona jako bezzasadna, określone zostały jako zużyte (oficjalnie mają 2 lata gwarancji). W przypadku dotychczas użytkowanych przeze mnie marek (Ecco, Clarks) nigdy coś takiego nie miało miejsca. To jest jakiś mega bubel !! Jak dostanę decyzję na piśmie zrobię skany i zdjęcia przedstawiające stan obuwia. Uczcie się na doświadczeniach innych i trzymajcie się z dala od tej firmy. Nie polecam :-( #martens #drmartens #odrzuconareklamacja #buty #niepolecam
  • 12
  • Odpowiedz
@PanRobotka: nie chcę Cię martwić ale skórzanych butów nie można używać codziennie i nieświadomie mogłeś się przyczynić do przedwczesnego ich zniszczenia. Po całodniowym noszeniu należy dać im odpocząć min. 1 dzień.
  • Odpowiedz
Ciekawa teoria :-/ Czy wynika z tego, że powinienem zawsze kupować 2 pary ? Jakoś do tej pory używając obuwia firm, które wymieniłem powyżej i z których byłem zadowolony, mimo często wieloletniego użytkowania (nawet w zimie) taki problem nigdy nie wystąpił. Owszem podeszwa się pod koniec żywotności przetarła, ale jak cholewka jest z dobrej jakości materiałów nie ma prawa popękać czy się przetrzeć. Dodam, że nie używam na codzień innego obuwia niż
  • Odpowiedz
@Xizor: Nie wiem czy masz jakieś powiązania z firmą Dr Martens ;-) ale wystarczy poszukać w necie jest mnóstwo podobnych do mojej opinii o ich wyrobach, tak więc nie sądzę, że to sposób użytkowania wpływa na masowe występowanie opisanych przeze mnie problemów. Rzeczywiście kiedyś były to buty uważane za niezniszczalne, ale po przeniesieniu produkcji z Anglii do krajów egzotycznych, obserwuję się stałe obniżanie lotów :-( Po prostu to są buty bardzo
  • Odpowiedz
"Piękne" są niektóre sformułowania z uzasadnienia (mam na razie w mailu, czekam na oficjalny dokument):
Reklamacja niezasadna w oparciu o opinię rzeczoznawcy. Treść opinii:
Po przeprowadzeniu badania metodą organoleptyczną stwierdzam, że przedstawione do reklamacji obuwie jest zużyte i zniszczone. Reklamacje należy zgłaszać w początkowej fazie powstawania usterek a nie w momencie zużycia towaru. Stopień uszkodzenia świadczy o tym, że użytkownik po zauważeniu usterek nadal użytkował obuwie, nie traktując uszkodzeń jako wady i
  • Odpowiedz
nie chcę Cię martwić ale skórzanych butów nie można używać codziennie i nieświadomie mogłeś się przyczynić do przedwczesnego ich zniszczenia. Po całodniowym noszeniu należy dać im odpocząć min. 1 dzień.


Polskim glanom jakie nosiłem codzienna eksploatacja nie była straszna.

Dobre buty skórzane, przy prawidłowym traktowaniu mogą spokojnie wytrzymać ponad 10 lat.


@Xizor: tak, dobre owszem. Ale Martens do nich od lat nie należy.

Kupiłem polskie marki Steel za polowe ceny Martensow.
  • Odpowiedz