Wpis z mikrobloga

@erbo:
Pokaż mi proszę miejsce gdzie ten autor udostępnia tą grafikę na jakiejkolwiek licencji, która pozwala na jej używanie. Tak samo jak nie mogę sobie wziąć zdjęcia znalezionego w necie bo mi do projektu pasuje, tak samo tutaj jest łamane prawo, bo nikt nie udostępnił tej grafiki do użytku wszystkich.
A wyświetlać sobie możesz, używać do swoich celów nie.
  • Odpowiedz
1. Bądź zwolennikiem wolności, własności i sprawiedliwości.

2. #!$%@? komuś grafikę bez jego zgody, która jak będzie w jakiejś gierce dla gimbusów, ma niby promować partię identyfikującą się z powyższymi hasłami.

3. Rób bulwę z logiki.


@pila_mechaniczna: sam pan robisz #!$%@?ę z logiki. Szkoda, że nie:

1. Bądź za wolnością.
2. Niech Ci zabiją żonę i dziecko.
3. Płacz.
4. Rób #!$%@?ę z logiki, bo przecież mordowanie ludzi jest elementem wolności
  • Odpowiedz
@erbo:
Tylko że w zleceniu mógł napisać że jest to tylko grafika na Facebooka, więc z automatu Ci co tworzą gre łamią prawo, dodatkowo z tego co się orientuje to ta gra nie jest oficjalną grą partii Korwin.
Sam wielokrotnie podpisywałem umowy w których zdjęcie można było tylko w jeden specyficzny sposób wykorzystać.
Tutaj nawet twórcy się nie zapytali...
Dodatkowo chyba autor wie najlepiej, patrząc na to że ludzie tworzący dla
  • Odpowiedz
@erbo:
Wiem że kopiowanie i modyfikowanie obrazka przy którym nie ma podpiętej licencji CC, lub nie ma jasno określonych praw, jest zwykłym paskudnym złodziejstwem sympatyków partii Korwin. Każda osoba która ma trochę godności najpierw się zapyta, lub na 100% upewni czy może użyć danego zdjęcia. Dlatego są stoki ze zdjęciami na których zdjęcia można sobie kupić.
  • Odpowiedz
@Pepperek: Aha czyli autor pozwie Korwina, dla którego zrobił to zdjęcie, który to Korwin udostępnił je na FB swoim fanom, a którzy to fani używali tych fotek w swoich celach xD
  • Odpowiedz
przecież sam pisał że robił tą grafikę na zlecenie partii KORWiN xD


@erbo: wiem, że inteligencją to ty nie grzeszysz, ale przed próbą (udaną!) robienia z siebie idioty mógłbyś chociaż spróbowac dowiedzieć się tego, że robią jakiekolwiek zlecenie dla kogokolwiek (os. fiz., firma, partia, etc.) wymieniasz w umowie pola eksploatacji danego dzieła, czyli jeśli parta korwin, załóżmy, miała prawo do wykorzystania grafiki np. na stronie partii, to nie ma prawa wykorzystać
  • Odpowiedz