Wpis z mikrobloga

@przem1771: musze policzyc z dostepnych danych wynik ze sprzedazy, wynik z dzialanosci gospodarczej, wynik netto i koszt wlasny sprzedazy i kompletnie nie umiem tego "ugryźć":( za 3 dni mam egzamin z rachunkowości finansowej i niektóre rzeczy to dla mnie ciągle czarna magia:P
@przem1771: zadanie wygląda tak i kompletnie nie wiem co robić :D:

W jednostce gospodraczej salda wybranych kont na koniec roku obrotowego byly nastepujace:

przychody ze sprzedanych produktow 56.400

koszt wytworzenia sprzedanych produktow 31.100

otrzymana darowizna 2.000

dodatnie roznice kursowe 400

otrzymane odsetki od lokat

600

koszty reklamy 100

strata ze zbycia akcji 150

koszty rodzajowe 13.000

podatek dochodowy 800

Należy wyliczyć i podać:

wynik ze sprzedazy:

wynik z dzialanosci gospodarczej:

wynik
@przem1771: a umiałbyś zrobić zadanie, w którym trzeba wyliczyć zmianę stanu produktów mając stany początkowe i końcowe wyrobów gotowych, rozliczenia międzyokresowego czynnego i rozliczenia międzyokresowego przychodów?:D
@GoonSquad: sorry ale takie zadanka dopiero bedę teraz przerabiać na finansach przedsiębiorstw. miałem do tej pory finanse, rachunkowość finansową więc mogłem rozwiać Twoje wątpliwości co do pierwszego pytania. ale jeśli chodzi o te konkretne zadania to odezwe się za pół roku jak sam będę miał egzamin ;p
@GoonSquad: chciałabym ale sama będę walczyć z rachy finansowej w piątek :( musisz każdą operację zrobić z książką, będziesz mieć wtedy pewność, że robisz dobrze.. ;) w ogóle przypomniałeś mi, że też muszę usiąść do tego.. :(