Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem film Wałęsa.. i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Lubię historię i dość dobrze znam ten okres - ze szkoły, z opowieści rodziców którzy w latach 80tych byli w wieku studenckim. Nienawiść do komuny wpoili mi od małego, od małego powtarzali mi jakie niesamowite szczęście mamy że przyszło nam się wychowywać w czasach rodzącej się demokracji (jestem rocznik 84).

Za dzieciaka oglądałem też filmy Barei... jak komedie je oglądałem trochę. Co za absurdalne czasy? Jestem pewien że moje dzieci jak pierwszy raz obejrzą "Misia" to stwierdzą: tato, ale zajebiste kino SF!

Lechu, prawdziwy z Ciebie twardziel, kozak jakich mało, a Twoja żona to kawał cierpliwej baby. Jak ona przeżyła półtorej roku stanu wojennego z siódemką dzieci i mężem w więzieniu?

A wszystkim którzy podważają Twoją rolę w obalaniu komunizmu i zmienianiu świata - kij w oko. Jakby nie takie jednostki, to zamiast dzisiaj mieć otwarte granice i nieograniczone możliwości rozwoju (nie mówiąc o tym jakie życie będą miały nasze dzieci!), mielibyśmy dzisiaj pewnie nadal gospodarkę centralnie sterowaną i TANIE LOKOMOTYWY!

@lechwalesa - szacunek ode mnie!

#kino #historia #komunizm #komunizmtozaraza
  • 5