Wpis z mikrobloga

@wojjaskula: Oo plany ja nic nie robię bo w takową wojnę nie wierze, ogólnie widzę wszyscy tacy pospinani tylko ja jakoś traktuję to jakoś na lekko.
Ogólnie moim zdaniem wojna Polsce NIE GROZI, bo nie widzę ku temu powodów
(Oczywiście teraz nie widzę ale puzniej kto wie).
@wojjaskula: Cóż, konflikt akurat w Polsce jest prawdopodobny z kilku powodów. Jednym z podstawowych to taki, że wojna to całkiem niezły interes o ile nie toczy się na Twoim terytorium. Tak jak NATO, tak i Rosja mogą użyć Polski jako pola bitwy, co miało już miejsce w czasie chociażby I wojny światowej. Drugi to taki, że Rosja coraz bardziej odczuwa skutki polityki krajów zachodnich wobec niej. Przyciśnięta do muru może nie
@antoni_kiedys: dzięki za dogłębną analizę
@michelney: ok. Na ile lat, 10 ?
@TenebrosuS: @stoprocent: Co z tego wam pozostanie ? Z tak doposażoną armią jak nasza ? 0 broni masowego rażenia a w Nato bym raczej nie wierzył

Btw do wszystkich , sorry za głupiomądrą dociekliwość ale serio chcę rozplanować jakieś dalsze działania bo serio się boję o przyszłość moją/rodziny
@wojjaskula: Nasza armia wbrew pozorom jest całkiem nieźle wyposażona. A pamiętaj, że żeby zając jakiś kraj trzeba mieć siły 4-5 razy większe niż obrońcy. Co daje 400-500 tys żołnierzy, obecnie armia rosyjskia razem z poborowymi to 850 tys. A z samymi Chinami mają do obrony ponad 4000 km granicy. W razie poważnej zawieruchy Rosji z NATO Chińczycy na pewno będą chcieć skubnąć ropy i gazu.