Wpis z mikrobloga

@mikelson22: Tak, jakiś czas po "wizycie" w WKU po której dostałem informację o przeniesieniu do rezerwy, dostałem ponowne wezwanie dostawienia się z książeczką wojskową (dupa zaciśnięta motzno :) ). Wbili mi pieczątkę z informacją "przeniesiony do rezerwy w stopniu szeregowego" i do łapy przydział mobilizacyjny "tylko niech pan nie zgubi" do policji.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: tak,były tu niedawno wrzucane te rozporządzenia premierowej odnośnie tych kwestii i teraz właśnie mają prawo wezwać na szkolenia nie tylko tych co odbyli służbę/przeszkolenie ale także tych co zostali przepisani do rezerwy bez odbycia służby/przeszkolenia
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: to źle podejrzewasz

15) Czy dorośli, którzy nie byli w wojsku, a mają kategorię A, będą wzywani na takie bądź inne szkolenia?
Na ćwiczenia wojskowe będą powoływanie wyłącznie żołnierze rezerwy, a więc obywatele którzy w przeszłości pełnili czynną służbę wojskową (byli w wojsku). Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia obowiązkowych ćwiczeń wojskowych nie nakłada tego obowiązku na osoby przeniesione do rezerwy nie będące żołnierzami
  • Odpowiedz