Wpis z mikrobloga

Mirki co lepsze do zakupów na #aliexpress i #ebay : karta kredytowa czy konto walutowe? Obecnie posiadam kartę kredytową (podpiętą pod PayPal oraz AliPay) i nie narzekam lecz co chwilę w komentarzach przewala się motyw konta walutowego. Różnica przewalutowania chyba nie jest jakaś ogromna? Zakładać konto walutowe czy zostać przy karcie kredytowej?
  • 13
@pret0rian8: tylko za tym trzeba latać, wymieniać w kantorze (o ile wybiorę stacjonarny), wpłacać. Z kartą robię tylko przelew na koniec miesiąca. Czyli jakichś większych profitów na koncie walutowym nie ma oprócz kilku groszy?
@lukglo86: różnica na przewalutowaniu - jest dopiero istotna, gdy chinczyk ci nie wyśle/zaginie itd - i dostajesz zwrot kasy... w dolarach, więc masz podwójne przewalutowanie, w każdą stronę po niekorzystnym kursie, średnio wychodzi ~10% straty.
Jak kupujesz za 4$ to olać, ale jak zaczniesz kupować droższe drobiazgi - to różnica=strata np. 40zł zaczyna być flustrująca, zwłaszcza żeś czekał 60 dni, nie masz kupionego gadżetu - więć kupisz jeszcze raz (i jeszcze
różnica na przewalutowaniu - jest dopiero istotna, gdy chinczyk ci nie wyśle/zaginie itd - i dostajesz zwrot kasy... w dolarach, więc masz podwójne przewalutowanie, w każdą stronę po niekorzystnym kursie, średnio wychodzi ~10% straty.


@hrumque:

Chlopie, koszty przewalutowania badz nie sa zalezne od karty. Ja nie mam ZADNYCH kosztow zwiazanych z przewalutowaniem, ceny walut podobne do tych w kantorach internetowych (nie place zadnego spreadu, ceny walut przeliczane bez prowizji po stawkach
@sylwek2k: ja pisałem na podstawie swoich doświadczeń (mbank, karta kredytowa i zwykła płatnicza tak samo).
Podaj gdzie nie masz żadnych kosztów z przewalutowaniem, chętnie pewnie ktoś też skorzysta - bez przekopywanie się przez (ciągle zmieniane) table opłat i prowizji kilkudziesięciu banków (razy kilkanaście różnych ofert w każdym z nich)
@graziacz76:

Ale ja nie place wg stawek getinu, tylko wg stawek VISY. Sprawdz sobie ile kosztuje waluta w kalkulatorze VISY. (Nie mam prowizji dla banku za operacje, czy przeliczanie)

visaeurope.com/making-payments/exchange-rates