Wpis z mikrobloga

Elo mireczki, szukam najlepszej karty graficznej do mojego crap pc, tj :


Obecnie używam gtx 560ti, ale obawiam się premiery wiedźmina... Wolałbym spać spokojnie, dlatego postanowiłem kupić nową lub używaną kartę do granicy ~900zł.
Chyba najleszpymi zawodnikami w tej cenie są nowe gtx 960, r9 280x oraz używany gtx 770 i r9 290. W gtx 960/770 martwi mnie pamięć vram, patrząc po testach np. shadow o mordor karty dużo tracą na teksturach ultra w stosunku do r9 280x. Natomiast nie jestem pewien czy mój zasilacz pociągnie r9 290. Co mirasy, pomożecie?
#komputery #pcmasterrace
  • 13
@buzdy: Najlepszy z tych R9 290 tylko dołóż 100-200zł do wersji z lepszym chłodzeniem, referent (bo takie kupisz za 900zł) będzie się grzać i hałasować. Zasilacz pociągnie, XFX to dobre PSU z mocną linią 12V, jeśli to ten co myślę to ma na niej 530W - ponad 100W masz w zapasie nawet pod dużym obciążeniem. Na GTXa 960 nawet nie patrz, gorszy od R9 280X, co dopiero od R9 290.
@Murzinio: Do maja jeszcze troche czasu, więc moge się spokojnie wstrzymać i poczekać na jakieś spadki cen. Niestety nie mogę wydać więcej niż tysiaczka na karte, bo mój różowy chyba mnie klawiaturą zatłucze jak się dowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Murzinio: no za 900 brał bym bez pytania, chyba najlepiej teraz to uzbroić się w cierpliwość i polować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam tylko nadzieję, że taki r9 290 da rade wyciągnąć wieśka 3 na rozsądnych detalach i stabilną liczbą klatek
@buzdy: Zobaczymy, ja celuję w Ultra z kręconym GTXem 970 - póki co wiadomo że na 980 i i7 4790 było stabilne 60 klatek więc jestem dobrej myśli, oczywiście to wróżenie z fusów ale na wysokich ustawieniach nie powinno być problemu na R9 290 imo. Ale jeśli ci się nie śpieszy to może poczekaj do premiery gry i zobaczy się jak to będzie wyglądać, gdzieś w czerwcu wychodzą też nowe karty
@buzdy: Ceny raczej nie spadną, nie wiem czy zanosi się na obniżkę dolara, moim zdaniem nie. Nowe AMD dopiero w czerwcu, a że chcesz grać na premierę to musisz wybierać teraz. Ja mam 290 i oczekuję gry na wysokich/Ultra (60fps nie muszę mieć, bo to nie Battlefield, ale powżej 50 noooo 45 mile widziane). Pamiętaj że AMDki ze stycznia/lutego/marca 2014 to koparki lite/doge i innych kryptowalut. Ale jeśli miały gwarancję 3-letnią
@Gr3gorius: na obniżki cen nie licze, po prostu będę polować na dobre okazje ;] Oczywiście po r9 290 nie spodziewam się 60klatek przy ultra, ale te 40+ bez aa i okluzji otoczenia (której ja jakoś nie zauważam w grach). Oby cdp red tylko nie spartolił optymalizacji na radeonach, bo podesłany prze zemnie wcześniej link troche mnie zaniepokoił
@buzdy: W budżecie do tysia masz np. R9 285 2GB OC - lub 280X (teoretycznie pierwsza mocniejsza, ale w syntetykach często szybsza sporo okazuje sie jednak tak druga). Nowe R9 290 4GB od MSI to już kole 1300zł, więc zdecydowanie nadto. Myślę, że 285/280X spokojnie starczy, to mocne karty.