Wpis z mikrobloga

Odkąd dowiedziałem się że Nolan planuje nakręcić film Interstellar czekałem, pojawił się pierwszy plakat i czekałem jeszcze bardziej zniecierpliwiony, mijały lata, czekałem i czekałem aż się doczekałem i dzisiaj po latach czekania obejrzałem...
Brak słów by opisać jak bardzo mi się spodobał, nie od dziś uznaję Nolana za geniusza kina, on tylko przypomniał że nim jest.
#film #interstellar #lsocenia
Liquid_Snake - Odkąd dowiedziałem się że Nolan planuje nakręcić film Interstellar cze...

źródło: comment_92nDbhnNI7YbFDw09ZAE2y50DF4giPwS.jpg

Pobierz
  • 37
@Liquid_Snake:

Love TARS, Love


aka paradoks czasowy wytlumaczony miłością

cala koncowa sekwencja po prostu rzuca ci w twarz odpowiedzi ktore sa wyczarowane z nikąd. Nie wiemy dlaczego w tesserakcie znajduje sie akurat pokoj murph poza tym ze "byla wybrana". I jesli w tesserakcie znajduje sie pokoj murph, to w jaki sposob Rust Cohle sie przywital z Catwoman? I po co? co to mialo wspolnego z pokojem murph? Wiadomo, ze science-fiction i
@Liquid_Snake: film niezły na 6,5/10. Zajebiście duży plus za muzykę zimmera. Ale fabuła niezborna, sypie się tragicznie pod sam koniec. Zresztą czego spodziewać się po reżyserze który dotychczas zabierał się za filmy kreskówkowe - nie mógł poradzić sobie z tematem filozoficznym i sobie nie poradził.

Szkoda że Kubrick nie żyje. Ten to potrafił robić arcydzieła. IMO Interstellar nawet do pięt nie dorasta Odesei Kosmicznej.
Z interstellarem jest tak, że to film o czasie i tragedii jego względności. Sęk w tym że te tematy nolan próbował ująć dosłownie i wszystko było ok do czasu aż nie wymyślił abstrakcyjne głupiego wejścia z sytuacji która pozwoliła zakrzywić mu czasoprzestrzeń, a mianowicie grawitacji i zegarka.

Każdy lubi co lubi, ja nie lubię gdy w tematach o których ludzkość nie ma pojęcia reżyser podaje na tacy widzowi gotowe danie z mikrofalówki.
@Liquid_Snake: Obejrzalem wczoraj sobie po raz drugi, odswiezajac poprzedni seans kinowy i dopiero po zobaczeniu go bez tej kinowej otoczki, widze jak duzo niedociagniec tam jest: zarowno tych odnoszacych sie do nauki, jak i tych zwyklych, fabularnych. Tlumaczenie sobie tego przez 2.5h poprzez ciagle powtarzanie "Bo to film" zdecydowanie nie jest rozwiazaniem idealnym. Sekwencja dokowania i design robotow to nadal najjasniejsze punktu, ale reszta jesy mocno srednia, a miejscami tragiczna.
Nie wiemy dlaczego w tesserakcie znajduje sie akurat pokoj murph poza tym ze "byla wybrana"


@ingroom: Ja to sobie tłumaczę tak, że to po prostu Cooper się połączył z Murph i jej pokojem, bo to było mu najbliższe. Gdyby ktoś inny trafił do czarnej dziury, to połączył by się z kimś innym, z innym miejscem, jemu bliskim. To Cooper ją wybrał, "została wybrana" przez niego.