Wpis z mikrobloga

#motocykle Hej, mam pytanie apropo Aprilii rs 125, szukam takiej od pewnego czasu i znalazłem egzemplarz, który w miarę mi odpowiada ale ma wbite w dowodzie 22kW. Czy istnieje jakiś sposób na obejście tego problemu żebym mógł śmigać na kat. B ? Jakaś chwilowa blokada i zmiana w dowodzie rejestracyjnym etc ?
  • 5
@nokio: ponoć można, w serwisie obniżą Ci moc, etc. czytałem gdzieś że taka "przyjemność" koło 500-600zł i do tego specjalny przegląd. Na moje taki koszt to 1/3 prawka A.
@nokio: duży koszt, ale taką Aprilkę da się zdławić do przepisowej mocy (w pełni legalnie). Problem w tym, że ciężko coś takiego zrobić, bo:
- dużo latania po urzędach
- ktoś musi się podpisać pod tym, że moc została zmniejszona, a łatwo jest takie zmiany wycofać, więc fachowcy często nie chcą potem się tłumaczyć, że była zdławiona jak ją ostatnio widzieli, w razie gdyby to się wydało
- koszty
@nokio: pamiętaj, że jak odblokujesz i #!$%@? w kogoś to możliwe, że będziesz musiał pokryć koszty naprawy tego drugiego pojazdu też. Wyobraź sobie teraz, że pukniesz jakiegoś merca czy lexusa i światło strzeli albo coś