Wpis z mikrobloga

#stan #polityka #prezes #zdrowie #pis Kaczyński zapowiada: Jeszcze się ze mną pomęczycie

Piotr Zaremba – mówi prezes - "pisał o mnie i Chrzanowskim jako starych przywódcach prawicy". Miałem wtedy 44 lata. "Czy ktoś miał pretensje do wieku Mazowieckiego, Geremka, Chrzanowskiego?" Wielu polityków "odchodziło w wieku lat 90". - Nie sadzę, by ze mną miało być tak samo, jeszcze się trochę ze mną pomęczycie!

Jarosław Kaczyński kilka dni temu, w rozmowie z dziennikiem "Fakt", był pytany o drażliwe sprawy dla niego i partii - ludzi zatrudnionych w PiS na "lewych etatach" europosłów oraz o jego choroby. W odpowiedzi, prezes starał się wszystko ignorować i wszystkiemu zaprzeczyć. Na pytanie: "Dlaczego eurodeputowani PiS zatrudniają ludzi na fikcyjnych etatach? Według "Newsweeka", wśród nich są m.in. makijażystka prezesa oraz pani, która opiekowała się mamą prezesa?" – odpowiedział, ucinając krótko – jago zdaniem - zbyteczne zainteresowanie tymi sprawami.

"To wierutna bzdura, zupełnie nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Tygodnik "Newsweek" nie robi nic innego, oprócz atakowania PiS. Jeśli są pretensje i wątpliwości, co do zatrudniania w PiS, powinno się to zgłosić do odpowiednich instytucji UE, ale powinno się to zrobić w sprawie wszystkich partii" - powiedział.

Podobno ma pan być marszałkiem Sejmu? – dopytywał redaktor. – Ja marszałkiem?! To funkcja zaszczytna, ale mało dynamiczna. Zupełnie nie dla mnie. Premier i szef partii – to jest to, co mnie interesuje. Innych ambicji nie mam.

Jarosław Kaczyński w tym wieku, powinien ustąpić, myśleć o emeryturze, podupada na zdrowiu, pije zbyt słodzoną herbatę i ma cukrzycę… - mówi dziennikarz tabloidu.

Rozmówca gazety spokojnie wyznaje: "piszą, że byt dużo słodzę herbatę, a ja w ogóle nie słodzę". "I tyle jest prawdy o tym. Wyssane z palca. Wszyscy wiedzą, że ja nie słodzę herbaty i to od wielu lat. Kiedyś słodziłem, ale dawno temu. Wiecie państwo, kiedy pierwszy raz zostałem uznany za zbyt starego i zestawiony z Chrzanowskim, który był rok młodszy od mojego ojca? W 1993 roku, kiedy miałem 44 lata!

Wtedy właśnie ówczesny 20-latek Piotr Zaremba – wyjaśnia prezes PiS - "pisał o mnie i o Chrzanowskim jako starych przywódcach prawicy". "Czy ktoś miał pretensje do wieku Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka, Wiesława Chrzanowskiego czy teraz do Władysława Bartoszewskiego?" Jak podkreśla Jarosław Kaczyński, wielu znanych polityków, "odchodziło w wieku lat 90". - Nie sadzę, by ze mną miało być tak samo, ale jeszcze się trochę ze mną pomęczycie! – zakończył rozmowę.
Źródło: fakt.pl.

Stanisław Cybruch

Na zdjęciu ilustracyjnym - Jarosław Kaczyński prezes PiS. Foto: m.dziennik.pl.google.com.
stanislaw-cybruch - #stan #polityka #prezes #zdrowie #pis Kaczyński zapowiada: Jeszcz...

źródło: comment_HLNutHPENiq8Bf4Fm3LPWgHAAdvSBdFF.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz