Wpis z mikrobloga

1. Przedłużasz sobie umowę z #orange i bierzesz nowy telefon - twój pierwszy smartfon
2. Po jakimś czasie telefon decyduje się wyskoczyć z Twojej kieszeni, gdy Ty siadasz na fotel (poważnie, luźne kieszenie + nachylony fotel z ikei)
3. Masz wykupioną ochronę wyświetlacza - Orange przekierowuje Cię do TU EUROPA S. A.
4. Składasz zgłoszenie uszkodzenia
5. Po tygodniu odmowa - "Z podanych przez Pana okoliczności nie wynika, aby do uszkodzenia miało dojść w wyniku działania czynników zewnętrznych, co wyklucza przyjęcie odpowiedzialności przez Ubezpieczyciela za powstałą szkodę"
6. No tak, zdecydowały czynniki wewnętrzne.
7. Przesyłasz im fotkę uszkodzenia (pic related) z dodatkowym objaśnieniem.
8. Po miesiącu ponowna odmowa - "Na wyślizgnięcie się urządzenia z kieszeni nie miała wpływu żadna siła, która spowodowała zdarzenie. "
8. No tak, wiadomo przecież, że to brak wszelkich oddziaływań powoduje samoczynne poruszanie się telefonu.
9. Od ponad miesiąca z telefonu nie da się korzystać (dotyk nie działa), a dalej płacisz za ochronę wyświetlacza i raty za telefon.
10. Halo, @OrangeEkspert, pomocy..
m.....o - 1. Przedłużasz sobie umowę z #orange i bierzesz nowy telefon - twój pierwsz...

źródło: comment_LiYIBPdpjEb5XzQD6p2TBjFVGo8KbPGH.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@prawdziwek: No niestety. Będę musiał zapłacić ok. 100 cebulionów za nowy digitizer. Przynajmniej będzie nauczka na przyszłość i dla mnie, i być może dla innych.

@Ciuliczek: Dzięki za info. Problem tylko w tym, że zazwyczaj podają, że ubezpieczeniami się zajmuje uCare, ale wystarczy wejść na ich stronę, żeby dowiedzieć się więcej.

@mamFAJNYnick: (,)

@tejotte: Też tak sądziłem, jednak jak pisałem
  • Odpowiedz
@meffcio: norma, te ubezpieczenia są dobrą ściemą. Koleżance iphone telefon dla bogów wpadł do jeziora i #!$%@? teraz z jakimś #!$%@? htc od pół roku. Twierdzi, że nie ma czasu odebrać iphone'a z serwisu. haha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Orange to gówno największe z istniejących. Taktyka jest taka, że klienta trzeba złapać, naciągnąć na co się da, a jak to zrobią to kładą na ciebie wielką murzyńską lache i #!$%@?. Dwa lata temu podpisałem z Orange umowę na jakiś dosyć wysoki abonament, coś ponad 100 cebulionów, do tego ówczesny flagowiec htc (HTC One X) na aktualizację do 4.2.2 czekałem chyba 3 miesiące, tyle zajęło im wgranie swojego gównianego brandu... Aktualizacja oczywiście
  • Odpowiedz
@meffcio: Warunki ubezpieczenia określa regulamin danej usługi ubezpieczeniowej. Wszystkie uwagi czy też zastrzeżenia możesz kierować do firmy ubezpieczeniowej. Każde takie zgłoszenie będzie szczegółowo zweryfikowane.
  • Odpowiedz
@meffcio: Znajomy kiedyś mi tłumaczył, że w takich wypadkach zawsze mówi się, że stałeś na przystanku, ktoś na Ciebie wpadł wytrącając Ci telefon z ręki i zanim się ogarnałeś co się stało gośc był już w autobusie i odjeżdżał. Ponoć zwykle migają się jak mogą, a w tym jemu i dwóm jego znajomym uznali.
  • Odpowiedz
@meffcio: Te ubezpieczenia to pic na wodę, to samo jest z laptopami. Rozszerzone gwarancje można jeszcze brać pod uwagę ale ubezpieczeniami zajmują się firmy ubezpieczeniowe a nie producent a wiadomo jak z nimi jest.
  • Odpowiedz
@meffcio: zasada stara jak świat: nie kupuje się dodatkowego ubezpieczenia, ani dodatkowych lat gwarancji. Są to sztuczne twory do nabijania dodatkowej kasy, a z ochroną konsumenta i jego praw nie mają nic wspólnego. 95% zgłoszeń spuszczanych jest na drzewo i kończy się odmową wymiany urządzenia/zwrotu kosztów/bezpłatnej naprawy.
  • Odpowiedz
@meffcio: generalnie to #!$%@? trochę. Powinieneś powiedzieć ze szedles po ulicy z telefonem w ręku i ktoś Cię potrącił a potem zniknął w tłumie. Jesteś bez winy a oni muszą to uznać. W tym przypadku przeczytaj jeszcze warunki umowy usunięcia szkody jaka podpisało Orange z ubezpieczycielem a potem udaj się do rzecznika praw konsumenta. Jakby co to służę pomocą - miałem podobny przypadek z telefonem kupionym w Euro.
  • Odpowiedz
Warunki ubezpieczenia określa regulamin danej usługi ubezpieczeniowej. Wszystkie uwagi czy też zastrzeżenia możesz kierować do firmy ubezpieczeniowej. Każde takie zgłoszenie będzie szczegółowo zweryfikowane.


@OrangeEkspert: powiedz chłopu wprost: "#!$%@?" a nie owijasz gówno w bawełne
  • Odpowiedz
@meffcio: nie dość ze miałeś umowę w Orange to jeszcze przedłużyłeś. Najgorsza sieć #!$%@?. Po 6 latach zaoferowali m ofertę droższa niż dla nowych klientów, powiedziałem im dosłownie żeby się w dupe pocalowali. Od 4 lat numerów play, a przy przenoszeniu dało mi rabat 30 na abo na pół roku.
  • Odpowiedz
@meffcio: Upuść telefon. Zgłoś szkodę. Powiedz, że na przejściu dla pieszych przejeżdżający rowerzysta uderzył Cie przypadkiem w rękę i wytracił Ci telefon. Czynnik zewnętrzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W moim przypadku tablet naprawiony ;)
  • Odpowiedz