Wpis z mikrobloga

  • 1
@Epoche: Zawsze gnije jak prawaki nie potrafią zrozumieć, że Hitler jest krytykowany nie za sposób prowadzenia polityki gospodarczej tylko za skrajny nacjonalizm i szowinizm, więc to cale pitolenie, że Adolf był lewakiem jest bez sensu, bo akurat tam gdzie był szczególnie kontrowersyjny był najbliższy prawakom i tyle.
  • Odpowiedz
Zawsze gnije jak prawaki nie potrafią zrozumieć, że Hitler jest krytykowany nie za sposób prowadzenia polityki gospodarczej tylko za skrajny nacjonalizm i szowinizm, więc to cale pitolenie, że Adolf był lewakiem jest bez sensu, bo akurat tam gdzie był szczególnie kontrowersyjny był najbliższy prawakom i tyle.


@neib1: Zawsze kisnę jak lewaki gniją z normalnych prawaków takich wiesz bóg honor ojczyzna naród rodzina i inne takie niepopularne nienowoczesne rzeczy, że to hitleryzm szowinizm i skrajna prawica. Wasze kochane grodzkie to nie czegewara ja to np. wiem. Skrajnej prawicy we właściwym rozumieniu to u nas po prostu nie ma, a że naród w gruncie konserwatywny i ma dosyć przesuwania całej sceny politycznej mocno w lewo to i wyniki w wyborach się zaczynają zmieniać. Mamy w Polsce jakąś reprezentację partii konserwatywnych obyczajowo, patriotycznych, niestety niezgodną w pełni pod względem planów gospodarczych. Gdzieś tu jakaś skrajność jest ?

Jak chcesz rozbierać poglądy i inspiracje hitlera to zacznijmy od lat 30tych. Odstawiając kwestię, że w tych czasach każdy miał 'bojówkę' tak jak dzisiaj i neuropa to: 1. zabrać posiadającym 2. dać ludziom 3. państwo daje pracę hm ? socjalizm ? + odchylenie antyżydowskie. wielkie niemcy, wielka rosja, wygnanie żydów z zsrr czy prl. Dalej już rozwiązania siłowe, które nie wiem jak chcesz przywiązać do prawicy. Szowinizm jest prawicowy ? Widzisz różnicę między komunizmem (z aspiracjami internacjonalistycznymi) oraz socjalizmem
  • Odpowiedz
  • 1
@wielowitamin: przeczytałem tylko pierwszy akapit i parskłem z glona. Akurat jestem wyborcą Korwina tylko nie prawakiem jak ty. Więc cały twój post ląduje gdzie glonie?
  • Odpowiedz
@neib1: moja odpowiedź jest nie do samego archiwalnego wystąpienia janusza a kwestii w której nie mógłbym się z tobą zgodzić. Tam o Korwinie nic nie ma. Swoja drogą niekoniecznie jestem elektoratem ale szanuję i kibicuję.
  • Odpowiedz