Wpis z mikrobloga

Już wiadomo, ogłosili, że stopy procentowe dalej będą bliskie zera


@McGravier: czyli nic nowego, staczamy się po równi pochyłej ;) ktoś napisał dobrze o tej konferencji:

FED CONFERENCE...SICKENING TO ME! LIES! QUESTIONS & ANSWERS ALREADY SETUP WITH SCHILLS! ALL IS GREAT......SICKENING!
@pawlo74: Trololo, już 3%, ładnie dołuje. Wydaje mi się, że ten ostatni okres wzrostów USD wynikał z przekonania, że FED podniesie stopy procentowe, tymczasem rzeczywistość rozbiła nadzieje w pył.
Moim zdaniem boją się, że kryzys grecki rozleje się po świecie, dlatego będą pompować forsę w swoje banki kolejnym programem QE
@McGravier: to nie takie proste obawiam się. 44 lat gospodarki fairy tale opartej na walucie fiat zrobiło swoje :) to nie tylko o stopy procentowe chodzi ale i o niższe GDP jak i wyższa stopa bezrobocia od zakładanego, tamten statek tonie :) nie da się inaczej jak tylko QE, tylko QE może jeszcze utrzymać ten statek przez jakiś czas na powierzchni. Już nawet kamraci opuszczają ten statek ;) To koniec pewnej
@pawlo74: W zasadzie się zgadzam... ale w ostatnim zdaniu to walnąłeś wielkiego babola. Uważasz, że banksterka europejska jest lepsza od amerykańskiej? jeśli tak to szczerze wątpię. Z czego te "lepsze czasy" mają wynikać? Moim zdaniem Europa pogrąża się w moralnej degrengoladzie szybciej niż Stany, a Chiny to obca nam całkiem kultura, więc ewentualne ich "rządy" nam nie pozwolą nazwać tego okresu "lepszymi czasami".
Uważasz, że banksterka europejska jest lepsza od amerykańskiej? jeśli tak to szczerze wątpię.


@renek: one są siebie warte ani jedna ani druga nie jest lepsza, to co się dzieje pokazuje, że nie ma moralności ani zasad, kopią dołki pod sobą nawzajem i to musi się rozsypać ;) Podałem ten przykład raczej jako właśnie potwierdzenie ogólnej degrengolady ;)

Z czego te "lepsze czasy" mają wynikać?


@renek: lepsze czasy mają wynikać z
@pawlo74: Ok :) Zapytałem bo z Twojej wypowiedzi wyczytałem raczej, że ta powszechna szczęśliwość nastąpi w wyniku zawalenia się Stanów (a konkretnie USD) Swoją drogą ciekawe jak długo to jeszcze potrwa. :)
Twojej wypowiedzi wyczytałem raczej, że ta powszechna szczęśliwość nastąpi w wyniku zawalenia się Stanów (a konkretnie USD)


@renek: może nie tyle samego USD ale systemu opartego na fiatach.

Swoją drogą ciekawe jak długo to jeszcze potrwa. :)


@renek: wielu ekonomistów uważa, że w tym roku natomiast ja szczerze wątpię. Ja myślę, że możliwe jest i to co @maniakbitcoin napisał tu http://www.wykop.pl/wpis/11773049/#comment-36033745 ( ͡° ʖ̯ ͡°)