Wpis z mikrobloga

O co tutaj chodzi? Pracuję w #photoshop i chcę pracować w przestrzeni barwnej CMYK bo przygotowuję projekt dajmy na to pod druk. W ustawienia (co widać na załączonym obrazku) widać, że jestem w profilu CMYK. Ale próbnik (pipeta) pokazuje mi na każdym elemencie obrazka kolor w RGB.

Co mam zrobić aby przekształcić sobie projekt w tryb CMYK? Jak widać, Photoshop jakoś mnie oszukuje.

Nie chodzi mi o to by oddać do druku już jako CMYK, bo paletę mogę sobie wybrać w momencie np. eksportowania projektu do formatu PDF - ja chce pracować na CMYKU już w projekcie.

#pytanie #pomoc #dtp #grafika
Pobierz Bunch - O co tutaj chodzi? Pracuję w #photoshop i chcę pracować w przestrzeni barwnej...
źródło: comment_hihvCYqHtQgbsvTOetNjjWE2A3oYcJla.jpg
  • 8
@kejes: @petegrafik: Czyli o ile dobrze rozumiem, to jak sobie wybiorę z tego menu co mam na obrazku rozwinięte "CMYK" to wtedy każdy obiekt jest już jakby CMYKIEM? Skoro tak, to czemu mi pokazuje te wartości na RGB?
O co tutaj w ogóle chodzi?

Albo inaczej... Czy mój projekt jest teraz projektem w CMYK czy w RGB skoro pokazuje mi to i na skali CMYK i na skali RGB?
@petegrafik: To ważne dla mnie bardzo. Czyli jak widzę CMYK u góry jak piszesz to przyjmuję, że projekt jest w CMYKu, tak?

Bo w Corelu to jest tak, że jak przekształcę kolory na CMYK to potem jak badam próbnikiem by się upewnić to wszędzie mi pokazuje w co bym nie kliknął, że jest to CMYK w próbniku.