Wpis z mikrobloga

Ziomeczki ogarniacie może co to jest/ jak wygląda G-code #cnc oraz co to jest siemens NX procesor (?) bądź post process (chyba tak to się nazywa) wołam też #programowanie .. podobno spore hajsy można na tym zarobić :P
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

g---o jesteś się nauczyć samemu


@srgs: nie określiłem cię gównem ( ͡º ͜ʖ͡º), chodzi o to że ciężko jest to ogarnąć bez rzeczywistych układów, pisałem coś innego (plc) i to co robisz w domu (bez doświadczenia) niewiele daje,
Jak ja zobaczyłem pierwszy program który mam poprawić to mało z krzesła nie spadłem.
  • Odpowiedz
#ossj Obsługa CAMa jest do ogarniecia. Jak juz malowales wcześniej w 3D to szybciej pojdzie. Cale sedno polega na dobraniu narzedzi, parametrow skrawania, zabazowania detalu, technologi wykonania. Trzeba miec pojęcie co sie chce zrobic, jak i przy pomocy czego. Raczej lata doswiadczenia albo zakrecenia sie wokół kogos kto soe na tym zna. A samo klikanie w CAM to mozna ogarnąć wieczorami przy piwie.
  • Odpowiedz
podobno postprocesora z NX'a nie da się nigdzie nauczyć :P


@ossj: Nauczyć postprocesoa? Chyba nawet nie wiesz co to jest, program CAM ma postprocesor do danej maszyny dajmy na to kod M07 (włączenie chłodziwa) nie na każdej maszynie jest włączeniem chłodziwa, np. na maszynie innego producenta będzie to M08 i dajmy na to takie różnice postprocesor określa, nic więcej, lub np oś Z na jednej tokarce jest do przodu a
  • Odpowiedz
@MarioMAX: przecież założyłem temat z zaptyaniem co to jest ... pisałeś kiedyś coś w postprocesorze ? 15 zł to chyba mało nie jest ale czy jakaś odpowiedzialność albo harówka ?
@Mackolud: ogarnąłem modelowanie w nxie 8.5 już tak dość xd ale to jest CAD :P
  • Odpowiedz
@ossj: Tak edytowałem postprocesor do frezarki i tokarki 4 osiowej.

Szczerze, to nie wiem czy mogę, ale mam takie postprocesory w domu, mogę tutaj podesłać, a niby jakie hajsy na tym idzie robić (jak się pisze post procesor) o których mówisz?
  • Odpowiedz
@ossj: To nie do mnie pytanie, ja ich nie tworze, to tylko tekst jaki wczesniej podeslalem. Komentarz usunalem ze wzgledu na to, ze nie wiem, czy moge to udostepniac.
  • Odpowiedz